ESKİŞEHİR - Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, kente gelecek Bahreyn Milli Takımı'nın oyuncusu Jaycee John Okwunwanne'nin transferinin bugün veya yarın bitmesini beklediklerini söyledi.

Ziraat Türkiye Kupası'ndaki Altay maçında iyi bir oyun sergilediklerini ve galip geldiklerini belirten Çalımbay, kupada iddialarının devam ettiğini kaydetti.

Türkiye Kupası'nda grup lideri olamamaktan üzüntü duyduklarını ifade eden Çalımbay, ''Tek üzüldüğümüz durum, lider çıkacağımız bir grupta sakatlıklar ve talihsizliklerin yaşanması. Bu gruptan çıkamazsak yazık olur. Oynadığımız oyun ile başarıyı hak eden takımların başında geliyoruz. Eksik ve sakat oyuncularımızın iyileşmesiyle Türkiye Kupası'nda oynadığımız oyunun üstüne çıkarak Süper Lig'e başlayacağız. Pazartesi gününden itibaren Manisaspor maçının hazırlıklarını başlayacağız.'' dedi.

''BÜTÇEMİZ DOĞRULTUSUNDA OYUNCULAR ALMAYA ÇALIŞIYORUZ''
Transfer çalışmalarının devam ettiğine de değinen Çalımbay, ''Yapabileceğimiz kadar transfer yapacağız. Bu transferlerde genç oyuncuları bularak, kadromuzu en fazla 25-26 oyuncuya çıkarıp yolumuza devam edeceğiz. Devre arası transferleri risktir. Çünkü alacağınız oyuncuları seyretme imkanınız yok. Bahreyn Milli Takımı'nın oyuncusu Jaycee John Okwunwanne bugün Eskişehir'e gelecek. Bu transferin bugün veya yarın bitmesini bekliyoruz. Yönetim ile transferler konusunda hiç bir sıkıntı yaşamıyoruz, bütçemiz doğrultusunda oyuncular almaya çalışıyoruz.'' diye konuştu.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Çalımbay, ''Youla'nın affedilmesi'' konusunda bazı girişimlerin bulunduğu yönündeki iddialarla ilgili olarak, ''Youla yönetim kurulunun kararı gereği kadro dışı bırakıldı'' diye konuştu.

Youla ile ilgili iki davasının bulunduğunu anlatan Çalımbay, ''Youla ile ilgili benim açtığım bu davaların kapanması söz konusu değil. Benim Youla ile hiçbir sorunum olmadı, aksine birçok konuda ona yardımım oldu. Eğer çok istiyorsa gelir aleyhinde konuştuğu kişilerden özür diler'' dedi.

Çalımbay, Fenerbahçe'den kiralanan Burak'ın sezon sonuna kadar Eskişehirspor'da kalacağını da sözlerine ekledi.