F.Bahçe taraftarlarından derbiye büyük ilgi

Turkcell Süper Lig'de yarın Galatasaray ile Fenerbahçe arasında yapılacak derbi maçta konuk Fenerbahçeli taraftarlara ayrılan biletlerin satışı yapıldı.

10.04.2009 - 12:52

F.Bahçe taraftarlarından derbiye büyük ilgi

Sarı-lacivertli taraftarlar için ayrılan yaklaşık 1100 bilet, bu sabah Biletix'in 4 merkezdeki gişesinden satışa sunuldu ve kısa sürede tükendi.

Taraftarlar, Ali Sami Yen Stadı eski açık tribünde kendilerine ayrılan biletlerden, nüfus cüzdanı fotokopisi ve 60 TL karşılığında sadece ikişer tane alabildi.Derbiye bilet almak isteyen taraftarlar, Biletix firmasının Merter'de bulunan gişesinde küçük çaplı izdiham yaşandı.

Sarı-lacivertli taraftarların kuyruk oluşturduğu gişede, karaborsacı oldukları ileri sürülen bazı kişilerin ön sıraları kapatarak sürekli bilet almak istemesi, arka sıralarda bekleyenlerin tepkisine neden oldu.Güvenlik güçlerinin müdahalesiyle herhangi bir tatsızlığın yaşanması engellenirken, gişede bilet satışı kısa sürede tamamlandı. Büyük bölümü bilet alamayan taraftarlar, karaborsacılar aleyhine tezahüratta bulundu.Caddebostan Biletix'te satışa çıkarılan biletlere de Fenerbahçeli taraftarlar büyük ilgi gösterirken, bazı kişiler arasında sıra ve bilet nedeniyle tartışma ve sürtüşmeler yaşandı. Bilet almak için Caddebostan'a gelen bazı taraftarlar ise tartışmaları caddenin karşı tarafında bekleyerek izledi.Sarı-lacivertli taraftarlara ayrılan biletler kısa süre içinde tükenirken, Galatasaraylı taraftarlar da kendileri için ayrılan ve çarşamba günü satışa sunulan biletleri çok kısa bir sürede alarak bitirmişti.Ali Sami Yen Stadı'nda yarın saat 19.00'da başlayacak 2009'un ilk derbisi kapalı gişe oynanacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...