Fatih Terim: Bunların hiçbiri mazeret olamaz

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 2-1'lik Demir Grup Sivasspor yenilgisini değerlendirdi ve "Kaçırdığımız liderliğe mi, üç puana mı yoksa kendi oyunumuzu sahaya yansıtamadığımıza mı yanayım" dedi. Terim, oyun içerisindeki eksikliklere de vurgu yaptı ve "Bunların hiçbiri mazeret olamaz" diye konuştu.

fatih terim.jpg

Sivasspor'u tebrik ederek sözlerine başlayan Fatih Terim, "Açıkçası ne mağlubiyeti bekliyordum ne de oyun kalitesinin bu kadar düşük olmasını. Beni üzen taraf oyun kalitemizin düşük olması. Oyunun başka tarafları tartışılabilir ama belli bir oyun şablonumuz var bunu sahaya yansıtamadık." dedi.

Kendi oyun kalitelerini sahaya yansıtamadıklarına bir kez daha vurgu yapan tecrübeli teknik adam, "Liderliği kaçırdığımıza mı, üç puan verdiğimize mi oyun kalitemizin kötü oluşuna mı yanayım. Ben en sonunkini sayarım. Oyun kalitemizi maçın başından sonuna kadar oyuna yansıtamadık. Galatasaray geriye de düşebilir, öne geçmeli. Hatalar yapabilir, bunları telafi etmeli. Maalesef bunlardan uzak kalitede oyun oynadık. Üstüne üstlük başka şeyler de gelir. Denayer'in sakatlığı geldi. Son 10-15 dakikayı 10 kişi oynadık. Ama bunların hiçbiri mazeret olamaz." diye konuştu.

Böyle bir oyun tarzımız yok. Rakibi, bekle, karşıla... Nasıl oldu bilmiyorum. Bazen sizin dışınızda aksilikler olur. Bunlara rağmen 5 pozisyonumuz var. Biz Galatasaray takımıyız. Böyle hiçbir şekilde olmaz. En önemlisi topun, oyun kontrolünün bizde olması lazım. Sivasspor iyi oynadı, iki pozisyonu iyi değerlendirdi. Onları tebrik ediyorum.

Sayfa Yükleniyor...