Fatih Terim: Görevimiz birkaç tane Emre Mor bulmak

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Rusya maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Haberler 01.09.2016 - 10:05

Fatih Terim: Görevimiz birkaç tane Emre Mor bulmak

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 0-0 biten Rusya maçının ardından NTV 'a yaptığı açıklamada "Daha güzel şeyler yapacağız inşallah. Kaybetmemek güzel ama tekrardan kazanma alışkanlığı olan bir takım haline geleceğiz" dedi.

"HER MAÇ ZOR"

Fatih Terim şöyle konuştu: "Daha güzel şeyler yapacağız inşallah. Bazı yeni oyuncularımız var, kendi takımında oynamayıp bugün oynayanlar var. Bunların hepsine baktığımızda ikinci ve üçüncü bölgede biraz daha fazla olmamız lazım. Yavaş yavaş da olacağız. Hırvatistan'a da hazırlanacağız. Her maç zor. Rusya da gerçekten güçlü bir rakip. Şener, İsmail, Ahmet, Okay, Enes, Serdar Aziz, Hasan Ali... Bunların hepsinin son durumuna bakıyoruz. Her geçen gün daha iyiye gidiyoruz. Tam bir hazırlık ve dostluk maçı havasında geçti. İkinci yarıda kafa topunun dışında pozisyon vermemiz sevindirici. Kontrataklarda biraz daha dikkatli olmalıyız. Gol yememek önemli bir şey. Türk Milli Takımı bu maça çıkmadan yüzde 65 galibiyet oranıyla oynuyordu. 35 maçın 22'sini kazanıp 4'ünde berabere kalmışız. Yüzde 77 oranla mağlup olmamışız. Bunları zaman zaman unutuyoruz ama uluslararası alanda kaybetmemek önemli. Kaybetmeden çıkmak oyuncularımız adına moral verici. Ama tekrardan kazanma alışkanlığı olan bir takım haline geleceğiz"

"ÖNEMLİ SİLAHIMIZ OLACAK"

Borussia Dortmund'da forma giyen Emre Mor hakkında da konuşan Terim "Emre için erken değil. Dünyada 18-19 yaşında birçok yıldız var. Dortmund'da tecrübe kazanacak. Doğru oynamayı öğrenecek. Meziyetleri Allah vergisi. Bizim de en önemli silahımız olacak. Görevimiz birkaç tane Emre Mor bulmak. Her an her şeyi yapacak bir oyuncu" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...