Favoriler yarı finalde

Katar Açık Tenis Turnuvası’nda yarı finalistler belli oldu. Roger Federer, Rafael Nadal, Nikolay Davydenko ve Viktor Troicki yarı finale yükseldi.

Ntvspor 08.01.2010 - 12:00

18 Ocak'ta başlayacak sezonun ilk grand slam turnuvası Avustralya Açık öncesi üst düzey tenisçilerin büyük ilgi gösterdiği Katar Açık'ta çeyrek final maçları oynandı. Dünya klasmanının bir numarası Roger Federer, Letonyalı Ernests Gulbis’i ancak 3 setle yendi. İlk seti 6-2 alan İsviçreli raket, ikinci seti 6-4 kaybedince üçüncü sete gidildi. Üçüncü seti de 6-4 kazanan Federer yarı finale yükseldi.

Federer, yarı finalde Rus Nikolay Davydenko ile karşılaşacak. 3 numaralı seribaşı Davydenko, çok çekişmeli geçen maçta 7 numaralı seribaşı Ivo Karloviç'i mağlup etti. Rus tenisçi maçı 7-4 ve 9-7'lik iki tie break setiyle kazandı.

İki numaralı seribaşı Rafael Nadal ise Belçikalı rakibi Steve Darcis'i rahat geçti. Nadal ilk seti 6-1 kazandıktan sonra ikinci sette de 2-0 öne geçtiği sırada, Darcis sırtındaki ağrının şiddetlenmesiyle maçtan çekildi.

Nadal'ın yarı finalde karşılacağı Viktor Troicki ise çeyrek finalde Polonyalı Lukasz Kubot'u 4-6, 6-4 ve 7-6'lık setlerle yendi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...