Federer elendi

"ATP Rome Masters" turnuvasının 3. gününde oynanan 2. tur karşılaşmasında 1 numaralı seri başı Roger Federer elendi.

Haberler 27.04.2010 - 20:22

Federer elendi

"ATP Rome Masters" turnuvasının 3. gününde oynanan 2. tur karşılaşmasında 1 numaralı seri başı Roger Federer elendi.

İsviçreli raket, 2 saat süren karşılaşmada Letonyalı rakibi Ernests Gulbis'e 6-2, 1-6 ve 5-7'lik setlerle 2-1 yenilerek turnuvaya veda etti.

"ATP Rome Masters" turnuvasının 3. gününde çıktığı ilk tekler maçında turnuvaya veda eden dünya 1 numarası İsviçreli Roger Federer, "Kendinize gelmeniz için bazen kaybetmek de iyidir" dedi.

İtalya'nın başkenti Roma'da "Foro Italico" bölgesindeki toprak kortlarda düzenlenen, toplam 2 milyon 750 bin avro ödüllü "ATP Rome Masters" turnuvasının üçüncü gününde çıktığı ilk tekler maçında Letonyalı rakibi Ernests Gulbis'e 6-2, 1-6 ve 5-7'lik setlerle 2-1 yenilen 1 numaralı seribaşı İsviçreli Roger Federer, maç sonrasında düzenlediği basın toplantısında, servislerinin de etkili olmadığını söyledi.

İlk servisi oyuna sokmada yüzde 52'lik performans gösteren İsviçreli raket, "Eğer her zaman kazanıyorsanız, bazen bunun nasıl zor bir şey de olduğunu unutuyorsunuz. O yüzden bugün aldığım yenilgi için o kadar da endişelenmiyorum. Kendinize gelmeniz için bazen kaybetmek de iyidir" diye konuştu.

Federer, Letonyalı rakibine de övgüler yağdırarak, "O potansiyeli olan bir oyuncu. Gelecek vadediyor" dedi.

GULBIS
Dünya 1 numarasını turnuva dışına göndererek büyük bir sürprize imza atan Letonyalı Ernests Gulbis de maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, rakibinin bu sezon toprak kortta ilk kez bir maça çıktığını hatırlatarak, "Toprak korttaki ilk maçında iyi oynamadı. Ben de maça çok gergin başladım. Sonra toparlandım ve iyi oynadım. Federer'i yenmek inanılmaz bir duygu" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...