Federer iddialı konuştu

Fransa Açık'ta kariyerinin ilk zaferini kazanan İsviçreli Federer, Wimbledon için, "Rakiplerime saygılıyım ama kariyerimin en iyi dönemindeyim" yorumunu yaptı

17.06.2009 - 12:56

Fransa Açık'ta elde ettiği zafer, Roger Federer'in son dönemde kaybolmaya yüz tutan özgüvenini geri getirmiş gibi görünüyor. Nitekim İsviçreli raket, sezonun en prestijli Grand Slam turnuvası Wimbledon öncesi, kendisinden beklenmeyecek kadar iddialı açıklamalar yaptı.

Roland Garros'ta uzun süreden sonra ilk kez savaşçı karakterini korta yansıtmayı başardığını söyleyen Federer, "Artık 5 setlik maçlardan çekinmiyorum. Baskı karşısında çok daha iyi bir oyun ortaya koyabilirim. En iyi oyunumu sergilemesem bile rakiplerimi yeneceğimi düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Çim kort sezonu için kendisini çok iyi hissettiğini belirten dünya 2 numarası, Wimbledon'da 6. şampiyonluğunu kazanıp rekor kıracağı konusunda rakiplerine gözdağı verdi. Federer, "Rakiplerime saygısızlık etmek istemiyorum. Ancak şu anda fiziksel ve psikolojik olarak kariyerimin en iyi günlerini geçiriyorum. Wimbledon'ı birçok kez daha kazanacak deneyimim olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...