Federer'in tenis aşkı

Dünya tenisinin bir numarası Roger Federer gelecek planlarını açıkladı. İsviçreli tenisçi, kariyerini mümkün olduğunca sürdürmek istiyor.

Haberler - Ntvspor 23.12.2009 - 14:21

Federer'in tenis aşkı

Roger Federer, dünya sıralamasında zirveyi Rafael Nadal'a kaptırdıktan sonra 2009 sezonuna yavaş başladı. Mayıs ayına kadar tek turnuva dahi kazanamadı. ama yine toparlanmayı başardı ve yılı kariyer grand slamini tamamlayarak, "dünya bir numarası" unvanıyla bitirdi.

İsviçreli tenisçi, daha önce kazanamadığı tek grand slam turnuvası olan Fransa Açık'ta şampiyonluğa ulaştı. Wimbledon'da ise altıncı kez zafere ulaşıp 15 grand slam şampiyonluğuyla rekor kırdı.

Federer bu başarılar ile yetinip emekliye ayrılmayı düşünüyor mu? Yıldız raketin bu soruya yanıtı net:

"Hayır. Tenis oynama hevesimi kaybetmedikçe oynamaya devam edeceğim. 2012 Londra Oyunları’na kadarki hedeflerimi belirledim. Wimbledon ile beraber harika bir kombinasyon olacak."

"Ayrıca farklı nesillerden rakiplere karşı oynama fikrini seviyorum. Sampras ve Agassi'nin neslinden tenisçiler ile oynama şansı yakaladım. Sonra kendi neslimden ve Nadal'ın neslinden oyuncular ile... Şu sıralar raketimi elimden bırakmak aklımın ucundan bile geçmiyor. Yaptığım işten gerçekten zevk alıyorum. Sadece seçici olmam lazım. Yaşınız ilerledikçe ne kadar oynayacağınıza, antrnman yapacağınıza, dinleneceğinize dikkat etmeniz gerekiyor. Akıllıca program yapmalıyım."

Federer'in kariyerini sürdürmek için güçlü bir gerekçesi daha var.

"Eşim, ikizlerimizin de bir gün beni izleyebilmesini umuyor. Ne kadar devam edebileceğimi bilmiyorum ama olabildiğince uzun süre oynamaya çalışacağım."

28 yaşındaki tenisçi 2010 sezonu hakkında ise iddialı konuşuyor...

"Gelecek yıl için de hedeflerim son derece yüksek olacak. Çünkü hem fiziksel açıdan hem de zihnen kendime geldim. geçen yıl böyle değildim. Sanırım bu yıl kendime daha çok güveniyorum. 2010 harika bir yıl olacak."

Erkek tenisçilerin mücadele verdiği ATP Dünya Turu'nun 2010 turnuvaları 4 Ocak'ta başlayacak. Federer turda 13. sezonuna girecek.

Sayfa Yükleniyor...