İSTANBUL- 11 Eylül 2001 olaylarından sonra ABD, Afganistan'ı bombalamaya başlamıştı. Başkan Bush, Hollywood'un seçkin yapımcılarından bir ricada bulundu. Die Hard, Terminator gibi aksiyon filmlerinin devamlarının çekilmesini istedi. Bu filmlerin baş aktörleri artık yaşlanmıştı ama maksat halkın milliyetçi duygularını kaşımaktı.

İlişkili Haberler


Fenerbahçe'de başkan Aziz Yıldırım'ın 3 şampiyonluk sözünün ardından önce Daum geldi. Sonrasında ise, "Bana ne ben gideceğim" diyen Lugano geri döndü. Belki takımla çalışma konusunda eksiği vardı Uruguaylı futbolcunun ama Bilica'nın cezalı oluşu onu da İsviçre'de sahaya sürmüştü.

Oyunun ilk anlarından itibaren Fenerbahçe kontrolü elinde tuttu. Yavaş yavaş top daha fazla Sion'un yarı sahasında gezinmeye başladı. 24'te Roberto Carlos'un uzaktan şutunda kaleci Vanins başarılıydı. 28'de Güiza önde pres yaparak topu kaptı. Sağdan ceza alanına girmeden aşırtma denedi. Ama yükseklere gitti top. 36'da savunmanın arkasında topu Güiza kontrol etti. Üzerine gelen kalecinin üzerinden gönderdi. Savunma son anda kornere çeldi.

45'te Kazım sağdan ortaladı. Güiza geçen sezondan öyle aç kalmış ki her hareketi müthiş. Bu kez de ortaya öyle bir göğüs darbesi vurdu ki, hem de bilerek ve isteyerek, top Andre Santos'un dokunuşuyla ağlarla buluştu: 0-1.

57'de Emre'nin ara pasında Güiza kaleyi karşısında gördü. Ama plasesi kaleciyi tehdit etmedi. 64'te Fenerbahçe savunması uyudu. Araya giren Mpenza'nın plasesi direkten geri geldi. 70'te Güiza tarihi bir gol kaçırdı. İspanyol kaleciyle karşı karşıya kaldı. Aşırtması savunmaya çarptı. Okçu boş kaleye dokundu. Top gitti direkten döndü.

Sion savunmasının arkasında rahatça gezinen Fenerbahçeliler 74'te Emre ile gole yaklaştı. Emre'nin soldan şutu auta çıktı. 85'te Semih soldan ceza alanına girdi. Kaleciyi görünce hemen uzak direkteki Kazım'ın ayağına bıraktı. O da gol yapmakta gecikmedi: 0-2.

Fenerbahçe artık Avrupa Ligi gruplarında diyebiliriz. Top yuvarlaktır ama o kadar da değil. Sion karşısında Kadıköy'de rahat bir maç bekliyor Fenerbahçe'yi.SION-FENERBAHÇE: 0-2

Hakemler: Daniel Stalhammer, Magnus Sjöblom, Joakim Flink (İsveç)
Sion: Vanins, Vanczak, Chihab, Alioui, Fermino, Paito, Marin (78 M'Futi), Dominguez (78 Afonso), Serey Die, Obradovic (60 Yoda), Mpenza
Fenerbahçe: Volkan, Gökhan, Lugano, Deniz (28 Önder), Roberto Carlos, Kazım, Emre (76 Emre), Cristian, Andre Santos, Deivid (63 Semih), Güiza
Goller: Andre Santos (45), Kazım (85)
Sarı Kartlar: Paito; Cristian