Fenerbahçe-Saran gerginliği sürüyor

Fenerbahçe Kulübü, eski yönetici Sadettin Saran ile kulüp arasındaki parasal ihtilaf konularında gelinen son durum konusunda kamuoyunu bilgilendirdi.

08.02.2010 - 17:46

Fenerbahçe-Saran gerginliği sürüyor

Sarı-lcivertli kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, Saran'ın sahibi olduğu KAS Management Ltd. şirketinin 20 Kasım 2000 tarihli sözleşmeden kaynaklanan parasal taleplerle ilgili olarak Fenerbahçe aleyhine hakem prosedürü başlattığı ifade edilerek, "Bu prosedür ile KAS Şirketi kulübümüzden; 15.181.000 ABD Doları, 650.000 İsviçre Frangı, 867.000 euro, 61.714 Lira talep etmektedir" denildi.

KAS Şirketi'nin belirtilen meblağlarla ilgili olarak dava dilekçesini hakem heyetine ulaştırdığı ve dilekçenin kulübe de tebliğ edildiği bildirilen açıklamaya, şöyle devam edildi:
"Bu dilekçeye karşı kulübümüzün 30 günlük cevap süresi bulunmaktadır. Sayın Sadettin Saran ile kulübümüz arasındaki parasal ihtilaf konusunda gelinen son nokta bu şekilde olup, söz konusu parasal ihtilafa ilişkin aşamalar ve gelişmeler güncel bir şekilde kamuoyu ile paylaşılacaktır. Sayın Sadettin Saran'a, her fırsatta dile getirdiği Fenerbahçe Spor Kulübü'ne başkan olma iddiasının bu şekilde samimiyetini yitirdiğini hatırlatırız. Ayrıca kulübümüze karşı yürüttüğü dava ve icra takiplerini üyelikten ihracı konusunda bir pazarlık aracı olarak görmekten vazgeçmelidir.

Sayın Saran'ın üst düzey yöneticisi ve hukuk müşaviri olan aynı zamanda Galatasaray Spor Kulübü'nün 2. başkanlığı görevinde de bulunan Sayın Mehmet Helvacı'nın, Galatasaray Spor Kulübü'nün benzer sorunlarının çözümünde gösterdiği kulübü lehine tavrın Sayın Saran'a örnek olmasını diliyoruz. Sayın Saran'ı ayrıca, ihraca ilişkin süreçte söz konusu davaları bir pazarlık aracı yapmaksızın, bu tip akla aykırı davranışlardan bir an önce vazgeçmeye, söylemi ile eylemini aynı eksene oturtmaya davet ediyoruz."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...