Fenerbahçe Ülker 5 maç seyircisiz

Beko Basketbol Ligi play-final serisinin son maçında yaşanan olaylar nedeniyle Fenerbahçe Ülker'e 5 maç seyircisiz oynama cezası verildi.

Ntvspor 22.06.2009 - 19:47

Fenerbahçe Ülker 5 maç seyircisiz

İSTANBUL - Beko Basketbol Ligi'nde Efes Pilsen ile Fenerbahçe Ülker takımları arasında yapılan play-off final serisinin son maçında çıkan olaylar nedeniyle, Fenerbahçe Ülker'e 5 maç seyircisiz oynama cezası verildi.

Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, 14 Haziran'daki final serisinin 6. ve son maçında çıkan olaylarla ilgili dosyayı görüştü. Maçın ilk periyodunun sonlarına doğru Fenerbahçe Ülker taraftarlarının küfürlü tezahüratta bulunmaları yüzünden 1 kez anons yapılması zorunluluğu doğduğu, maçın bitimiyle birlikte de yine sarı-lacivertli taraftarların sahaya yabancı maddeler attıkları, sahaya girerek rakip takımın sporcu, antrenör ve yöneticilerine fiili saldırıda bulundukları, hatta bu saldırıların soyunma odalarının kapılarına dek sürdüğü görüşüne varan kurul, Fenerbahçe Ülker'i cezalandırdı.

Kurulun gerekçeli kararında, Fenerbahçe Ülker'in, taraftarlarının karıştıkları olaylar nedeniyle daha önce de ceza aldığı ve seyirci olaylarının devamlılık arzettiği vurgulanırken, bu nedende Fenerbahçe Ülker'e 5 maç seyircisiz oynama ve toplam 40 bin lira para cezası verildiği kaydedildi.

ÖZAYDINLI'YA 30 GÜN
Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Murat Özaydınlı'ya da 30 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.

Kurul, aynı maçta yanaşan olaylarla ilgili Özaydınlı'nın yazılı ve görsel medyada yaptığı açıklamaların, Basketbol Federasyonu ve müsabaka hakemlerini küçük düşürücü nitelikte olduğu kanısına vararak, Özaydınlı'ya 30 gün hak mahrumiyeti ve 4 bin lira para cezası uyguladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...