Fenerbahçe Ülker sonunu getiremedi

Fenerbahçe Ülker, THY Euroleague Top 16 F Grubu'nda Montepaschi Siena'yı konuk etti. Karşılaşmanın büyük bir bölümü önde götüren sarı-lacivertliler, son bölümlerde Bobby Brown'ın skorer oyununa engel olamayınca sahadan 98-92 mağlup ayrıldı.

Ntvspor 04.01.2013 - 21:48

Fenerbahçe Ülker sonunu getiremedi

Fenerbahçe Ülker, THY Euroleague Top 16 F Grubu'ndaki ikinci maçında İtalya'nın Montepaschi Siena takımını konuk etti. Karşılaşmanın büyük bir bölümün önde götüren sarı-lacivertliler, Bobby Brown'ın skorer oyununa engel olamayınca sahadan 98-92 mağlup ayrıldı.

Fenerbahçe Ülker'de ise Bojan Bogdanovic'in 31, Bo McCalebb'in 17 ve Emir Preldzic'in 15 sayısı mağlubiyeti engellemek için yeterli olmadı.

Montepaschi Siena'da Bobby Brown, 41 sayı 7 asistle karşılaşmanın yıldızı olurken Viktor Sanikidze 19 sayı kaydetti.

Fenerbahçe Ülker Turkish Airlines Euroleague Top 16 turu ilk maçında deplasmanda Barcelona'ya mağlup olmuştu.

NTV Spor'dan canlı yayınlanan karşılaşmaya takımlar savunma hatalarıyla karşılıklı sayılarla başladı. Siena'da Viktor Sanikidze boyalı alandan sayılar üretirken Bobby Brown 2 üç sayılık isabet buldu. Fenerbahçe Ülker ise rakibine Sato ve Bogdanovic'in dış atışlarıyla cevap verdi. İlk molaya 18-15 geride giren Fenerbahçe Ülker, dönüşte McCalebb ile sayılar bulsa da Siena'nın hücum ribauntları temsilcimize skoru eşitleme şansını vermedi. İlk çeyrekte dış atışlarda yüksek yüzdeyle oynayan Fenerbahçe Ülker, Sato'nun üç sayılık basketiyle rakibini yakaladı ve periyod 26-26 kapandı.

İkinci çeyreğin ortalarına kadar tarafların savunmalarını sertleştirmesi ve buldukları karşılıklı sayılar birbirlerine skor üstünlüğü kurmasını engelledi. Fenerbahçe Ülker'de Bojan Bogdanovic takımının skor yükünü üstlenirken konuk ekip Siena, Daniel Hackett ile karşılık verdi. Periyodun son bölümlerinde Bogdanovic skorer oyununa devam ederek temsilcimizin devreyi 51-45 önde kapamasını sağladı. Hırvat oyuncu bulduğu 18 sayı ile soyunma odasına girdi.

Üçüncü çeyrekte Fenerbahçe Ülker'de gecenin etkili ismi Bogdanovic ve McCalebb'in sayıları sarı-lacivertlilerin farkı 11'e kadar çıkarmasını sağladı. Konuk ekip Siena'da Bobby Brown sürüklediği hücumlar takımını ayakta tuttu. Temsilcimiz bu periyodda 3 kez maçı koparma noktasına getirse de İtalyan ekibi bir şekilde buna izin vermedi. Çeyreğin sonunu iyi geçirmeyen Fenerbahçe Ülker, sayı farkını koruyamadı ve periyod 73-69 temsilcimiz lehine sonuçlandı.

Dördüncü periyodun başında 7 sayı üreten Fenerbahçe Ülker, Bobby Brown'ın oyunlarına çözüm bulamadı. Periyodun ortalarında top kayıpları yapan ve hücumlardan boş dönen temsilcimiz oyun kontrolünü Siena'ya kaptırdı. 8-0'lık bir seri yakalayan İtalyan ekibi öne geçmeyi başardı. Son bölümü büyük bir heyecana sahne olan periyodda taraflar serbest atışlardan sayılar buldu. Son bölümde Fenerbahçe Ülker'in son çabaları sonuç vermeyince temsilcimiz Siena'ya Ülker Sports Arena'da 98-92 mağlup oldu.

Fenerbahçe Ülker bu mağlubiyetle THY Euroleague Top 16 turu F Grubu'nda ikinci yenilgisini aldı. Geçtiğimiz hafta Maccabi'yi deviren Montepaschi Siena ise ikide iki yaparak büyük avantaj elde etti.

FENERBAHÇE ÜLKER: 92 - MONTEPASCHİ SİENA: 98
Salon:
Ülker Sports Arena
Hakemler: Jose Ramon Garcia Ortiz (İspanya), Sinisa Herceg (Hırvatistan), Petar Obradovic (Bosna Hersek)
Fenerbahçe Ülker: McCalebb 17, Bogdanovic 31, Preldzic 15, Sato 11, Batiste 6, Andersen 8, İlkan Karaman, Barış Ermiş 2, Ömer Onan 2
Montepaschi Siena: Brown 41, Janning 2, Moss 7, Sanikidze 19, Eze 4, Hackett 9, Ortner 2, Kangur 6, Ress 6, Carraretto 2

1. Periyot: 26-26
Devre: 51-45
3. Periyot: 73-69
5 Faulle Çıkanlar: 36.05 Andersen, 39.09 McCalebb (Fenerbahçe Ülker)

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...