İlişkili Haberler

Fenerbahçe, resmi internet sitesinden dün duyurulan Doğuş Grubu ile sponsorluk anlaşmasında bu sabah imzalar atıldı. 

"FENERBAHÇE DOĞUŞ" OLDU

Ortaklık sonrasında Fenerbahçe'nin basketbolda mücadele eden takımının adı "Fenerbahçe Doğuş" olarak değişti.

YILDIRIM: SPONSORLUKLAR BAŞARIYI ARTIRDI

İmza töreninde konuşan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, "Sponsorlukların artmasıyla Türk sporunda başarılarında arttığını görüyoruz" dedi. 

Aziz Yıldırım, "Ferit Bey iyi bir Fenerbahçelidir. Kendi şahsına başta olmak üzere Doğuş'un bütün ailesine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

ŞAHENK: ÇOK HEYECAN VERİCİ BİR GÜN

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, ise şu ifadeleri kullandı:

"Benim için çok heyecan verici bir gün. Buraya gelirken Mithat Paşa Stadı’nda 3-4 saat Fenerbahçe’yi seyretmek için beklediğim günleri anımsadım. Aynı heyecanı şimdi taşıyorum. Allah’a şükrediyorum ki o gün Fenerbahçemizin maçını beklerken ne hissettiysem şimdi çok daha değişik şekilde bir katkıda bulunmak için huzurunuzdayız. Bize böyle bir şansı tanıdığı için Sayın Başkanımız Aziz Yıldırım’a, yönetim kurulu üyelerimize, Fenerbahçe camiasına destekleri için teşekkür etmeyi bir borç biliyorum. Grubumuz ile Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı arasında gerçekleştireceğimiz sponsorluk imza töreni bu anlamda çok önemlidir. Doğuş Grubu olarak toplumsal yaşamın gelişimine, öncülük yapma sorumluluğunu taşıdık ve taşıyoruz. Bu çerçevede ‘Doğuş’tan iyi bir gelecek’ vizyonuyla pek çok alanda projeler geliştiriyoruz.

"DESTEK VERMEYE DEVAM EDİYORUZ"

Başta basketbol olmak üzere birçok spor dalında Türk gençlerine daha iyi bir sporcu olabilmesi, topluma katkıda bulunabilmesi için Türkiyemizi, bayrağımızı yurtdışında tanıtılabilmesi için destek vermeye devam ediyoruz. 2005 yılında başlayan kadın milli takımı ve 2013 yılından bugüne devam eden kadın, erkek ve genç tekerlekli sandalye milli takım sponsorlukları halen bugün de aynı heyecan ile Garanti Bankası tarafından sürdürülmektedir. Doğuş Grubu olarak aynı zamanda 2015 yılında Avrupa’nın 1 numaralı basketbol organizasyonu Euroleague ile 2 yıllık bir işbirliği gerçekleştirdik. Profesyonel seviyelerdeki desteklerimizin yanı sıra, sosyal sorumluluk projemiz ‘Oyunda Kal’ ile üç yılda 4 şehirde 58 basketbol sahası yeniledik ve 80 binden fazla gencimize spor yapma imkanı bulduk. Önümüzdeki dönemde gençlerimize ulaşma imkanı verecek yeni bir platform üzerinde de çalışmaktayız.

"BERABERLİĞİMİZİN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM"

Bu noktada Darüşşafaka cemiyeti ile olan işbirliğimize de değinmek istiyorum. 2013 yılında yapmış olduğumuz ve çok önemli bir kıssı eğitim desteğinden oluşan anlaşma ile oluşturduğumuz yapının hem sahada hem de sporun sosyal gücünü gösterme anlamında fark yarattığına inanıyoruz. Bizim için çok kıymetli olan Darüşşafaka kurumları ile işbirliğimiz farklı bir içerikle ve yine spor ve eğitim odaklı olarak devam edecektir. Türkiye’de basketbola son yıllarda artan ilgiyi büyük bir mutlulukla takip ediyoruz. Kuşkusuz bu ilginin arkasında takımlarımızın Avrupa liglerinde kazandığı başarılar ve ülkemizde düzenlenen büyük basketbol organizasyonları yatmakta.

Son olarak Fenerbahçe’nin ülkemizde düzenlenen Euroleague’de oynadığı maçların taraftarlıktan öte bir milli heyecanla tüm Türkiye tarafından izlenmesi bu alandaki başarıları toplum olarak sahiplenmeye ne kadar hazır olduğumuzu da ortaya koymuştur. Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı, Avrupa’nın en üst düzey ligini şampiyon olarak tamamladı. Tüm Türkiye’ye büyük bir sevinç yaşattı. Doğuş Grubu olarak birazdan atacağımız imza ile tüm Türkiye’ye bu büyük mutluluğu yaşatan takımımıza bir destek de biz vermek istiyoruz. Fenerbahçe ile imzalayacağımız isim sponsorluğu anlaşmasının yürürlüğe girmesiyle birlikte Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı’nın adı ‘Fenerbahçe Doğuş’ olacaktır.

Avrupa’nın en iyi basketbol takımıyla profesyonel yönetim anlayışını ve takım ruhunu işine yansıtan Doğuş ailesi birlikteliğinin ülke basketboluna daha ileri bir noktaya taşıyacağına yürekten inanmaktayım.

Beraberliğimizin Türk basketboluna, Fenerbahçemize ve Doğuş Grubu'na hayırlı olmasını diliyorum."

OBRADOVIC: BİZ BİR AİLE OLARAK ÇALIŞIYORUZ

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı'nın Başantrenörü Zeljko Obradovic de yaptığı açıklamada, "Benim için en güzel yer burası. Öncellikle sahnede yanımda olan kişilerle birlikte. Bugün çok özel bir gün. Hepimiz Ferit Bey ve Doğuş Grubu'nun büyüklüğünü biliyoruz. Hem Türkiye'de hem dünyada Doğuş Grubu ve Ferit Şahenk'in ne anlama geldiğini biliyorsunuzdur. Ferit Bey ile çok vakit geçirdik ve Fenerbahçe'yi ne kadar sevdiğini biliyorum. Biz bir aile olarak çalışıyoruz ve yanımdaki beyefendiyle bu şekilde çalışmak çok kolay olacak. Bu renkleri en güzel şekilde hisseden kişilerden birisiniz. Bir kere daha size ve başkanımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu