Fenerbahçe'de dev derbiye hazırlıklar devam ediyor

Fenerbahçe’de Aykut Kocaman, Trabzonspor derbisinde ideal kadroyu korumayı planlıyor. Son maçtan tek eksikse Giuliano.

Haberler - Ntvspor 25.01.2018 - 17:11

Fenerbahçe'de dev derbiye hazırlıklar devam ediyor

Fenerbahçe, Süper Lig'de oynayacağı kritik Trabzonspor maçına hazırlanıyor. Teknik direktör Aykut Kocaman, Göztepe karşısında kazanan 11'i olabildiğince korumayı hedefliyor.

Kocaman kaleyi yine Volkan Demirel'e emanet edecek. Deneyimli teknik adam, savunmada Mauricio Isla, Roman Neustadter, Martin Skrtel ve İsmail Köybaşı’dan vazgeçmeyi düşünmüyor. Hafta arasındaki antrenmanlarda tedbir amaçlı korunan Skrtel’in oynamasına engel bir durum ise bulunmuyor.

Aykut Kocaman orta sahada Josef de Souza ve Mehmet Topal'dan da vazgeçmeyecek. Sağ tarafta Nabil Dirar ve solda Aatıf Chahechouhe’nun yerleri de garanti görünüyor.

Son maçta attığı gol ve gösterdiği performansla teknik ekibi memnun eden Fernandao da ilk 11’in favorilerinden. Sarı- lacivertlilerde Vincent Janssen'in sakatlığıysa sürüyor. Hollandalı'nın yanı sıra Luis Neto ve Şener Özbayraklı'nın da tedavileri sürüyor.

GIULIANO'NUN YERİNE 2 ADAY!

Kocaman sakatlığı yüzünden oynayamayacak Giuliano'nun yerine kimi oynatacağını ise netleştirmedi. Teknik ekip Mathieu Valbuena ve Alper Potuk arasında bir tercih yapacak. Sakatlığı düzelen Mehmet Ekici de antrenmanlarda forma için savaş veriyor.

"SAKİN KALIN, GERGİNLİKTEN UZAK DURUN"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, futbolcularına Trabzon deplasmanında sakin kalmaları yönünde uyarılarda bulunuyor.

"Gerginlik işimize yaramaz" diyerek futbolcularına seslenen Kocaman, saha içinde hiçbir şekilde mücadeleden kaçmadan ancak sadece saha içi faktörleriyle uğraşmaları gerekliliğini futbolcularına aktarıyor. Oyuncularından atmosfere karşı kulaklarını tıkamalarını isteyen Aykut Kocaman, sakin kalıp oyun stratejilerini uygulamaları halinde kritik maçtan üç puanla ayrılacaklarına inandığını söyledi.

Trabzon'daki yeni statta ilk kez oynayacaklarını da konuşan futbolcular ise bu konuda hemfikir.

Avni Aker'e göre daha kalabalık bir taraftar topluluğu önüne çıkacağını bilen futbolcular da kendi aralarındaki konuşmalarda sakinliğin önemine vurgu yapıyor.

Deneyimli teknik adam ayrıca yaptığı video analiz toplantılarıyla futbolcularını kritik maça hazırlıyor. Toplantılarda özellikle son oynanan Göztepe maçında takımın iyi yaptığı, sorun yaşadığı veya geliştirmesi gereken noktalar futbolculara aktarılıyor.

Kocaman bu konuları analiz ekibini hazırladığı özel videolarla futbolcularına izletiyor. Teorik toplantı sonrasında ise saha çalışmalarıyla öğrenilenler pratiğe aktarılıyor.

Sayfa Yükleniyor...