Fenerbahçe'de seçim heyecanı

Fenerbahçe Kulübü Seçimli Olağan Genel Kurul'u bugün yapılacak. Başkan Aziz Yıldırım ve Şadan Kalkavan sarı-lacivertli kulübün önümüzdeki 3 yıl başkanlığını yapmak için yarışacak.

24.05.2009 - 01:59

İSTANBUL - Faruk Ilgaz Tesisleri'nde başlayan Olağan Genel Kurul'da ilk günün ardından Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, bütün kongre üyelerini oy kullanmaya davet etti.

İlk gün toplantısının ardından Faruk Ilgaz Tesisleri'nden ayrılırken basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Yıldırım, Fenerbahçe'ye yakışır bir kongre olduğunu belirterek, "İnşallah aynı şekilde devam eder. Pazartesi günü de yeni başkan görevine 3 yıl devam eder. Rakip çıkması nedeniyle herhangi bir endişem yok. Ne güzel Şadan bey aday oldu. Bu, Fenerbahçe olduğu sürece devam edecektir" dedi.

Basın mensuplarının "Başkanlığınız kesin gibi" değerlendirmesi üzerine, "Hayır, sandık işi belli olmaz. Oylar kullanılır, sandıklar sayılır, o zaman konuşuruz. Bütün herkesin kongreye gelip oy atmasını bekliyoruz. Listemi Pazar günü açıklayacağım. Son rötuşları yapacağız, akşam son hale getireceğiz. Dönüm noktası diye bir şey yok. Bunlar gayet doğal" cevabını verdi.

Diğer başkan adayı Şadan Kalkavan ise genel kurulun çok iyi bir havada geçtiğini söyledi.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kalkavan, kongrenin iyi bir havada geçtiğini belirterek, "Bu bir yarıştır. 11 senedir başkanlığa aday çıkmadı. Başkan da "Aday çıkmıyor" diyordu. Fenerbahçe'de astığım astık, kestiğim kestik ile başkanlık yapılmaz. "Ben ne dersem odur" düşüncesiyle hareket etmesini hiç tasvip etmiyorum" dedi.

Aziz Yıldırım'ın kongredeki konuşmasında kendisiyle ilgili yaptığı açıklamaların sorulması üzerine ise Kalkavan, "Kendisiyle çalıştığım dönemde beraber olmak için bana 5-6 sefer gelmiştir. Kendisiyle kavgalı ayrılmadım. Ali Şen'in döneminde istifa ettiğim için, tüzükte 'bir yönetici iki sefer üst üste istifa ederse bir daha seçilemez' şartı vardı. Ali Şen'in döneminde istifa ettiğim için Aziz Yıldırım döneminde görev süremin dolmasını bekledim. Yoksa ben kongreyi kazandıktan 1 ay sonra görevi bırakırdım. Çünkü, ben kuzey kutbunda, o güney kutbundaydı. Görev sürem dolana kadar sabırla bekledim. Görev sürem dolunca görevi bıraktım" cevabını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...