Fenerbahçe'den Çalımbay'a yanıt

Fenerbahçe Kulübü, Mersin İdman Yurdu'nun hocası Çalımbay'ın oynanacak maç öncesi kullandığı "Fenerbahçe, hakem üzerinde baskı kuracak" ifadelerine yanıt verdi.

Haberler - Ntvspor 26.12.2014 - 19:06

Fenerbahçe'den Çalımbay'a yanıt

Sarı-lacivertli kulüp, Rıza Çalımbay'ın NTV 'a verdiği röportaja atıf yaparak, hakemlerin baskı altına alınmaya çalışıldığını iddia etti.

Fenerbahçe'den Çalımbay'a "Fenerbahçe'nin rakiplerinin, takımımızla oynayacağı maçın hemen öncesinde, hakemleri baskı altına almaya yönelik ve algı yönetimi içeren; sonuçları itibariyle de başarıya ulaşan başkan ve yönetici açıklamalarının, Mersin İdman Yurdu maçı öncesinde bu kez teknik direktör düzeyinde devam ettiğine şahit olmaktayız" şeklinde yanıt geldi.

Mersin İdman Yurdu Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, NTV Spor muhabiri Onur Tuğrul'a özel bir röportaj vermişti. Fenerbahçe ile oynayacakları maç öncesinde açıklamalarda bulunan Rıza Çalımbay, karşılaşmaya atanacak hakemin Kadıköy'de baskı altında kalmasından çekindiklerini şu sözlerle dile getirmişti:

"Hakem unsuru çok önemli. Yine aynı şey olacak, Fenerbahçe baskı kuracak ve hakem etkilenecek. Bunun yanında futbolcuların baskısı olacak. Böyle ortamlarda doğal olarak insan etkileniyor, bazı pozisyonlarımız es geçiliyor.

Galatasaray maçında bize iki kritik hata vardı. Maalesef hakemler büyük takımlara karşı hata yapmak istemiyor. Bu bir gerçek ve onları da anlıyorum çünkü hakemleri tam anlamıyla koruyan biri yok. Hakemler tam anlamıyla korunmuş olsa durum daha farklı olur."

FENERBAHÇE'DEN RESMİ AÇIKLAMA

Bu açıklamaların ardından, Fenerbahçe Spor Kulübü'nden Rıza Çalımbay'a yanıt geldi. Resmi siteden yapılan açıklamada "Sezon başından bu yana Fenerbahçe'nin rakiplerinin, takımımızla oynayacağı maçın hemen öncesinde, maçın hakemlerine yönelik yaptıkları manipülatif, hakemleri baskı altına almaya yönelik ve algı yönetimi içeren; sonuçları itibariyle de başarıya ulaşan başkan ve yönetici açıklamalarının, Mersin İdman Yurdu maçı öncesinde bu kez teknik direktör düzeyinde devam ettiğine şahit olmaktayız. Türkiye Futbol Federasyonu ve kurullarını göreve davet etmekle birlikte, söz konusu açıklamaları kınadığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız." denildi.

Sayfa Yükleniyor...