Fenerbahçe'den 'Gökhan Gönül' açıklaması

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Ekşioğlu, Gökhan Gönül konusuyla ilgili NTV Spor'a özel açıklamalardabulundu. Ekşioğlu, "İdealleri için gitmek isteyen para pazarlığı yapmaz. Para pazarlığı yapan para için gitmiştir" dedi.

Ntvspor 09.06.2016 - 18:46 | Son Güncelleme : 09.06.2016 - 19:20

Fenerbahçe'den 'Gökhan Gönül' açıklaması

Fenerbahçe'de yılan hikayesine dönen Gökhan Gönül konusu yönetimin de canını sıkmış durumda. Konuyla ilgili NTV Spor'a konuşan yönetim kurulu üyesi İlhan Ekşioğlu durumun uzamasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Gökhan Gönül'ün sözleşmesinin uzamasıyla ilgili Gökhan ve menajeri Ahmet Bulut ile görüşmeleri yürüten Ekşioğlu, "Gökhan ile iki haftadır para pazarlığı yapıyoruz. İdealleri için ayrılmak istese saygı duyardık. Ama idealleri için gitmek isteyen futbolcu para pazarlığı yapmaz. Para pazarlığı yapan futbolcu para için gitmiştir" açıklamasında bulundu.

"Bizim teklifimiz belliydi. Başkanımız Mali Genel Kurul'da bunu açıkladı" hatırlatmasını yapan Ekşioğlu, 3+1'lik sözleşme süresinde taraflar arasında bir problem olmadığını belirtti. Buna rağmen Ekşioğlu Gökhan'ın mevcut ücreti olan 1.750.000 euro'yu 2.750.000'e çekmek istemesinin görüşmeleri tıkadığını sözlerine ekledi. Ekşioğlu garanti ücretin dışında 20 bin euro maç başı ve ekstra olarak menajerlik ücreti de istenmesi üzerine Gökhan'a menajerlik parası vermeyeceklerini belirttiklerini de ifade etti. Son durumda 2 milyonluk teklife yöneticiler olarak kendi ceplerinden 250bin euro daha katkı yaptıklarını belirten deneyimli yönetici "Gökhan'ın Fenerbahçe'deki kariyerini ve verdiği emekleri de düşünerek biz kulüp olarak fedakarlık yaptık. Ancak sürekli para pazarlığı devam etti" diyerek tecrübeli oyuncuya tepkisini dile getirdi.

Gökhan'ın ayrılması halinde B planlarının hazır olduğunu belirten Ekşioğlu, "Aslolan kişiler değil Fenerbahçe'dir" sözlerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...