Fenerbahçe’den sahte bilet uyarısı

Fenerbahçe Kulübü, taraftarını Fenerbahçe-Trabzonspor maçının bilet satışı yapıldığı şeklinde duyuruları yapılan sahte sitelere karşı uyardı.

İSTANBUL - Turkcell Süper Lig'de 16 Mayıs Pazar günü oynanacak ve şampiyonluk düğümünün çözüleceği Fenerbahçe-Trabzonspor maçının biletleri, Fenerbahçe kulüp üyeleri ile Fenerbahçe Taraftar Kart sahipleri için satışa çıkarıldı.

Biletix üzerinden satışa sunulan biletlerden, kulüp üyeleri ve platinum kart sahibi taraftarların 2, gold kart ve klasik kart sahibi taraftarların ise 1 adet alma hakkı bulunurken, sarı-lacivertli taraftarların ilgisi de oldukça yüksek oldu.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda bulunan Biletix gişesi önünde dün geceden itibaren bekleyen ve günün erken saatlerinden itibaren kuyruk oluşturan yüzlerce sarı-lacivertli taraftar, bu önemli karşılaşmayı tribünden izleyebilmek için çaba sarf etti.

Diğer yandan, stat gişesinde kulüp üyeleri için ayrı bir bölüm oluşturulması dikkati çekti.

SİSTEMLER KİLİTLENDİ
Biletix tarafından 315 ile 50 TL arasında değişen fiyatlarla biletler satışa çıkarılırken, yoğunluk nedeniyle sistemler kilitlendi.

Firmanın internet sitesi de yoğunluk nedeniyle bir süre çalışamaz hale gelirken, gişelerde de sistemlerde yaşanan sorun nedeniyle satış yapılmakta sıkıntılar yaşandı.

TARAFTAR TEPKİLİ
Fenerbahçeli taraftarlar, bilet satışında yapılan kısıtlamalara gişe önlerinde tepki gösterdi.

Sezonun son maçında taraftar kart sahiplerinin alabileceği bilet sayıları düşürülürken, istedikleri sayıda bilet alamayan sarı-lacivertli taraftarlar, basın mensuplarına tepkilerini dile getirdiler.

Ayrıca, aile yakınlarına ait taraftar kartlarla gişelere gelen bazı kişiler de kart sahibinin kimliği olmasına karşın kendilerine satış yapılmamasını eleştirirlerken, geçmiş haftalarda bu şekilde bilet almalarına karşın, bu maç için aynı uygulamanın yapılmadığını aktardılar.

SAHTE WEB SİTESİ UYARISI
Fenerbahçe Kulübü, taraftarını, bilet satışı yapıldığı şeklinde duyuruları yapılan sahte sitelere karşı uyardı.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, ''Hafta sonu Trabzonspor maçı biletleri internette sadece www.biletix.com adresinden satılmaktadır.

Çeşitli arama programlarında (Fenerbahçe-Trabzonspor maçı bileti) şeklinde yapılan aramalar sonucunda adresi verilen (www-biletix.org) ve www.biletix.org/fb_ts yasal olmayan sahte internet sitelerine aittir. Taraftarımızı bu ve benzeri sahte internet siteleri konusunda dikkatli olmaya davet ediyoruz'' denildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...