Fenerbahçe'ye "Şampiyonlar Ligi" grubu

Şampiyonlar Ligi Ön Elemesi'nde elenerek Avrupa Ligi'nin yolunu tutan Fenerbahçe, deyim yerindeyse "Şampiyonlar Ligi" grubuna düştü!

Haberler - Ntvspor 28.08.2015 - 15:25

Fenerbahçe'ye "Şampiyonlar Ligi" grubu

Fenerbahçe'nin Avrupa Ligi gruplarındaki rakipleri belli oldu. Sarı lacivertliler, tıpkı kendisi gibi Şampiyonlar Ligi'nden elenip Avrupa Ligi'nin yolunu tutan Ajax, Celtic ve Molde ile eşleşti.

Avrupa Ligi'ndeki 12 grup içinde tamamı Şampiyonlar Ligi'nden elenip gelen takımlardan oluşan tek grup A Grubu oldu.

Fenerbahçe Avrupa mücadelesine Şampiyonlar Ligi 3. Ön Elemesi'nde başlamış ancak Shakhtar Donetsk'e elenince Avrupa Ligi Play-Off Turu'na kalmıştı. Sarı lacivertliler, Atromitos'u eleyip adını Avrupa Ligi gruplarına yazdırmıştı.

Ajax, Şampiyonlar Ligi 3. Ön Elemesi'nde Rapid Wien'e 2-2'nin rövanşında kendi evinde 3-2 yenilip elenmişti. Hollanda ekibi Avrupa Ligi Play-Off Turu'nda Jablonec'i 1-0 ve 0-0 ile eleyip adını gruplara yazdırmıştı.

Şampiyonlar Ligi 3. Ön Elemesi'nde Karabağ'ı 1-0 ve 00 ile eleyen Celtic, Şampiyonlar Ligi Play-Off Turu'nda Malmö'yü sahasında 3-2 yenmiş ama rövanşı 2-0 kaybedince Avrupa Ligi gruplarının yolunu tutmuştu.

Molde ise Şampiyonlar Ligi 3. Ön Elemesi'nde Dinamo Zagreb ile deplasmanda 1-1 berabere kalarak avantaj elde etmiş ama rakibiyle sahasında 3-3 berabere kalınca elenmişti. Norveç temsilcisi Avrupa Ligi Play-Off Turu'nda Standart Liege'i 2-0 yendiği ilk maçtan sonra deplasmanda 3-1 kaybetmesine rağmen turu geçip gruplara kalmıştı.

Sayfa Yükleniyor...