Ferguson: City küçük kulüp

Carlos Tevez'in Manchester City'e transferi sonrası Arjantinli futbolcu ile eski menajeri Alex Ferguson arasında söz düellosu başlamıştı. Ferguson son açıklamasında Tevez'i değil, Manchester City kulübünü hedef aldı.

26.07.2009 - 14:51

Ferguson: City küçük kulüp

25 milyon sterlin karşılığında City'e transferi sonrası, Arjantinli futbolcu ile Manchester United Menajeri Ferguson arasında başlayan söz düellosunda ipler iyice gerildi. Ferguson bu sefer Manchester City kulübünü hedef aldı.

Geçen sezonun ortalarında United'dan yeni teklif beklediğini ısrarla dile getiren Tevez, sonrasında ise kulübünün yeni sözleşme önerisini geri çevirmişti.

City'nin Manchester şehir merkezinde bulunan bir billboard'a verdiği ilanla "Manchester'a hoş geldin Tevez" demesi Ferguson'u iyice sinirlendirdi.

Takımıyla uzak doğu turunda bulunan Ferguson: "City öyle değil mi, bu onların küçüklüğünü gösteriyor. Dar bir vizyonu olan küçük bir kulüp, sadece Manchester United hakkında konuşabiliyorlar. Tek dertleri United. Tevez'i bizden aldıkları için büyük bir zafer elde ettiklerini sanıyorlar, bu zavallı bir davranış" diye konuştu.

United'ın ilgilendiği bir diğer oyuncu Arsenalli Adebayor'un da City'ye gitmesini değerlendiren Ferguson,"Biri size bu miktarda para önerirse geri çeviremezsiniz. City'yi tercihlerinin tek nedeni para" dedi.

City ve United arasındaki gerilim Tevez'in United'da kendisine saygı gösterilmediğini iddia etmesi ve Ferguson'un da Tevez asla 25 milyon sterlin edecek bir oyuncu değil demesiyle tırmanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...