Fernando Cacares taburcu oldu

Arjantinli eski futbolcu Fernando Caceres, başından vurulduktan sonra mucizevi şekilde hayata döndü. 2 ay boyunca komada kalan Caceres, doktorları şaşkınlık içinde bırakarak hastaneden taburcu oldu.

06.01.2010 - 16:20

Otomobilinde silahlı saldırıya uğrayan Fernando Caceres, başına saplanan kurşunla hastaneye kaldırılmıştı. Doktorlar, başından vurulan 40 yaşındaki eski futbolcunun yaşamını yitirmesine kesin gözle bakıyordu. Ancak Caceres, hayata tutunmayı başardı. 2 ay boyunca komada kalan Arjantinli eski futbolcu, önce komadan çıktı; ardından da hızla iyileşti.

Doktorlar, operasyon tehlikeli olacağı gerekçesiyle Caceres'in başındaki kurşunu çıkarmadı. Caceres'in gözlerini açmasını bile "mucize" olarak nitelendiren doktorları, eski futbolcuyu taburcu etmeye karar verdi.

Yaşam ile ölüm arasında gidip geldiği dönemde bir gözünü kaybeden Caceres, normal şekilde konuşup, yemek yiyebiliyor. Doktorlarına göre, kısmi felç geçiren Caceres'in kısa süre içinde yeniden yürümeye başlaması da sürpriz olmayacak.

1994 Dünya Kupası'nda Arjantin Milli Takımı’nda görev yapan Fernando Caceres, 1993'te Copa America şampiyonu olan takımın da önemli parçalarından biriydi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...