Ferrari'nin aklı Şampiyonlar Ligi'nde

Beşiktaş’ın yeni transferi Matteo Ferrari “Hedefimiz grupları geçip bir üst tura çıkmak, aynı zamanda geçen sezon kazanılan kupaları tekrar kazanıp yolumuza devam etmek'' dedi.

01.08.2009 - 13:25

İSTANBUL - Beşiktaş'ın İtalya'dan transfer ettiği tecrübeli futbolcu Matteo Ferrari, siyah-beyazlı takımın geçen sezon kazandığı kupalarla büyük iş başardığını, ancak futbolcular için Avrupa Şampiyonlar Ligi'nin daha önemli olduğunu söyledi.

Deneyimli futbolcu, siyah-beyazlı kulübün aylık resmi yayın organı Beşiktaş Dergisi'nin Ağustos sayısında yer alan röportajında, takımın geçen sezon iki kupa kazanarak çok iyi işler başardığını belirterek, ''Ancak bir futbolcu için en önemli arena Şampiyonlar Ligi ve orada önemli işler yapmaktır. Bizim şu anki hedefimiz, grupları geçip bir üst tura çıkmak, aynı zamanda geçen sezon kazanılan kupaları tekrar kazanıp yolumuza devam etmek'' dedi.

''SORUMLULUK ALMAYI SEVERİM''
Siyah-beyazlı oyuncu, önemli bir tecrübeye sahip olduğunu da vurgulayarak, ''12 sene boyunca Seria A'da oynadım. Farklı takımlarda forma giydim ve birçok değişik tecrübe yaşadım. Bütün bunlarla beraber Beşiktaş'a geldim. Açıkçası Türkiye Ligi'ni pek tanımıyorum. Oynadıkça tanıyacağım, ama tecrübemi sahaya yansıtacağım konusunda söz verebilirim'' ifadelerini kullandı.

Defans bölgesinde çok iyi bir organizatör olduğunu anlatan Ferrari, ''Arkadaşlarımla devamlı konuşurum. Bunun dışında iyi ya da kötü anlarda sorumluluk almayı çok severim'' diye görüş belirtti.

Ferrari, agresif olup olmadığı sorusunu ise, ''Maça ve karşımdaki oyuncuya göre değişir. Eğer ki teknik bir futbolcuyla mücadele ediyorsam agresif oynarım. Ama teknik değil de hızlı bir futbolcu varsa karşımda, daha dikkatli oynarım. Onun yapacağı hareketi ondan önce düşünüp, ona göre pozisyonumu alırım'' diye yanıtladı.

Agresif olmanın her pozisyona girme anlamına gelmediğine dikkati çeken tecrübeli oyuncu, ''Nerede ne yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Ben de topla oynamayı, onu alıp dağıtmayı seven bir oyuncuyum. Agresif olmam gereken yerde de olurum. Her şeyin bir zamanı var'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...