FIFA açıklama bekliyor

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), İngiltere'nin 2018 Dünya Kupası Adaylık Komitesi'nin eski başkanı David Triesman'ın, "İspanya, Güney Afrika'daki turnuvada hakem satın almaya çalışıyor" şeklindeki ifadesi üzerine, İngiltere Futbol Federasyonu'ndan açıklama istedi.

Haberler 18.05.2010 - 10:24

FIFA, David Triesman'ın, bir gazete tarafından kaydedilen ses kayıtlarının ortaya çıkmasının ardından, bünyesindeki Etik Kurulu'na iddiayı soruşturması yönünde talimat verdi.

Yapılan açıklamada, FIFA'nın İngiltere Futbol Federasyonu'na bir mektup göndererek, Triesman'ın ifadelerine bir açıklama getirmesini talep ettiği ve Triesman'ın şu anki pozisyonu hakkında bilgi istendiği belirtildi. Olay sonuca ulaştırılıncaya kadar daha fazla açıklama yapılmayacağını da kaydedildi.

Triesman, gazete tarafından kaydedilen ifadelerinde, İspanya'nın, Haziran ayında başlayacak dünya kupasında hakemleri satın almaya çalışacağını, bu konuda Rusya'dan yardım istediğini ve bu yardımın karşılığında 2018 Dünya Kupası'na ev sahipliği talebinden vazgeçeceğini ileri sürmüştü.

Triesman, bu açıklamasının ortaya çıkmasının ardından görevlerinden istifa etmişti.

Sayfa Yükleniyor...