FIFA söz verdi

2010 Dünya Kupası'nın başlamasına kısa bir süre kala, Güney Afrika Cumhuriyeti'nde hazırlıklar hala sürüyor. Dünya kupasına katılacak ülkelerin temsilcilerini Sun City kentinde biraraya getiren FIFA yetkilileri, bir kez daha hazırlıkların zamanında tamamlanacağını söyledi.

Ntvspor 24.02.2010 - 11:17

FIFA, 2010 Dünya Kupası'na katılacak 32 ülkenin temsilcilerini Sun City kentinde biraraya getirdi. Önemli teknik adamların da yer aldığı buluşmanın amacı, Güney Afrika Cumhuriyeti'ni daha yakından tanıtmak, antrenman tesisleri ve stadlar hakkında bilgi vermek. Buna karşın, hazırlık çalışmaları hala devam ediyor. FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke de, önemli eksiklikler olduğunu kabul etti. Ancak genel sekreter, ilk başlama düdüğü çalındığında herşeyin yolunda olacağından emin.

Hazırlıkların zamanında tamamlanacağı sözünü veren Valcke, “Açılış maçını bugün oynamamızı isterseniz bunu yapacak durumda değiliz. Bu bir gerçek. Hala satmamız gereken 700 bin bilet var. Hazır olmayan çok sayıda şeyin bir listesini bile yapabilirim. Önümüzde 108 gün kaldı. Bu kısa bir süre gibi görünüyor. Ancak 108 gün boyunca uyumama pahasına, gece gündüz çalışarak tüm hazırlıkları tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

Valcke, inşaat çalışmalarını zamanında tamamlayacaklarından emin olsa da, tüm biletlerin satılacağı konusunda aynı iyimserliği sergilemedi. “Bazı biletlerin pahalı olduğunun farkındayız” diyen Valcke, “Tur operatörlerini de devreye sokarak fiyatları biraz daha indirmeye çalışıyoruz. Ancak bilet satın almaları için insanların peşinde koşacak değiliz. Şunu çok açıkça ifade etmek istiyorum; stadların dolması için FIFA başkanından emir gelse dahi kimseye bedava bilet dağıtmayacağız. Bu konudaki tutumumuz son derece katı” şeklinde konuştu.

Valcke, İngiltere Milli Takımı’nın antrenman yapacağı iki ayrı sahada ise zemin düzeltme çalışmalarının yapıldığını ifade etti. İngiltere Teknik Direktörü Fabio Capello, antrenman alanının zemininden şikayetçi olmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...