FIFA'dan Maradona'ya: 'Kura çekimine gelme'

Arjantin Milli Takımı Teknik Direktörü Maradona'ya FIFA'dan uyarı geldi.

02.12.2009 - 14:47

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), Arjantin Milli Takımı Teknik Direktörü Diego Maradona'ya 4 Aralık Cuma günü yapılacak 2010 Dünya Kupası finalleri grup müsabakaları kura çekimine katılmaması yönünde uyarı mektubu gönderdi.

FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke, 2010 Dünya Kupası finalleri grup kura çekimiyle ilgili olarak düzenlediği basın toplantısında, Arjantin Futbol Federasyonu'na bir mektup gönderdiklerini belirterek, Maradona'nın ettiği bir küfür sebebiyle 2 aylık hak mahrumiyeti cezası aldığını ve bu nedenle kura çekiminden uzak durması gerekliliğini hatırlattıklarını ifade etti.

Valcke, Maradona'nın almış olduğu 2 aylık hak mahrumiyeti içerisinde basın toplantılarına katılamama, maç sırasında saha kenarında bulunmama ve kura çekimi gibi aktivitelere katılamama yaptırımları bulunduğunu bildirdi.

Diego Maradona, Uruguay maçının ardından canlı yayında söylediği sözler nedeniyle FIFA tarafından 2 ay hak mahrumiyetiyle cezalandırılmıştı.

Teknik direktör Maradona, takımının 16 Aralık Çarşamba günü Çek Cumhuriyeti ile yapacağı hazırlık maçında da cezası nedeniyle saha kenarında yer alamayacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...