Fikret Orman karar aşamasında

Beşiktaş Kulübü eski yöneticilerinden Fikret Orman başkan adaylığı konusunda henüz karar vermediğini ifade etti.

06.11.2009 - 20:19

Fikret Orman karar aşamasında

Beşiktaş eski yöneticilerinden Fikret Orman, Ocak'ta yapılacak genel kurulda başkan adaylığı için henüz karar vermediğini söyledi.

Fikret Orman, Radyospor'a yaptığı değerlendirmede, başkan adaylığıyla ilgili, ''Şu anda bir kararım yok. Seçime daha çok var, konuşmak için çok erken. Son 1,5 ay içinde tam olarak kararım netleşir. Daha adaylık arayışında ve sürecinde değilim. Süreci inceliyorum. Beşiktaş'a ne faydalı olursa, o yönde karar vereceğim'' dedi.

Başkan adayı olması yönünde kendisine yönelik çağrıların gurur verici olduğunu kaydeden Fikret Orman, ''Bunlardan şahsi olarak gururlanıyorum, ama şu anda bu kaoslardan kurtulmak için çözüm yolları bulunmalı. Beşiktaş'ın şu anda çok ağır mali yük problemi var. Taraftarla yaşamış olduğu bir problemler zinciri var. Şimdi başkanlık konusunda değil, bu ağır sorunların nasıl çözüleceği konularında kafa yorulmalı. Seçimden sonra, krizden nasıl çıkılacağı sorularına cevap aranabilir'' diye konuştu.

Orman, Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba ile görüştüğü  şeklindeki haberlerin doğru olmadığını vurgularken, ''Süleyman ağabeyi 10  yaşımdan beri tanırım. Son zamanlarda konuşmadım, çünkü ya sağlık sebepleri nedeniyle Ankara'da oluyor veya benim işlerim oluyor. Onunla bir görüşme yapmadım. Adaylık için henüz karar vermedim, ancak bu belirsizlik değişebilir.  Önümüzde önemli bir süreç var. Ona göre karar vermek lazım. İnsanları bir  beklentiye düşürmemeli. Şu anda Beşiktaş bir kaos durumundan geçiyor. Bu süreci  izledikten sonra kararımı veririm'' ifadelerini kullandı.

KÜFRE TEPKİ
Fikret Orman, Şampiyonlar Ligi'ndeki Wolfsburg maçında başkan Yıldırım  Demirören ve yönetime yönelik küfürlere değinerek, ''Bu olaylar yaklaşık 10  senedir devam ediyor. Artık bunlar kural haline gelmeye başladı ve her geçen gün daha da artıyor. Wolfsburg maçında yapılan galiz küfürleri hayatımda görmedim, duymadım. Nefretle kınıyorum. Demokratik tepkileri göstermek lazım, ancak böyle tepki olmaz'' diye konuştu.

Yıldırım Demirören'e yönelik tepkilere değil, edilen küfürlere kızdığını aktaran Orman ''Edilen bu küfürlerin tartışılacak, konuşulacak tarafı yok. Bundan önce Denizlispor maçında da benzer görüntüler oldu. Tüm bunlara 'Dur' demek lazım,  ancak bu tepkiyi söylemsel değil, sonuç verecek şekilde göstermek ve üzerine gitmek gerek. Bugüne kadar olan küfürler sadece Demirören'e değil, efsane başkan Süleyman Seba'ya, Serdar Bilgili'ye de geldi. Sebep ve sonuç ilişkisini birbirine bağlamak lazım. Taraftar taraftarlığını, yönetici yöneticiliğini, genel kurul üyesinin de genel kurul üyeliğini bilmesi gerekir. Bunlar çok birbirine girdi. Taraftar artık genel kurul üyeliği, yönetici taraftarlık yapıyor. Bütün bu süreç ve olayları değerlendirmek lazım. Bizim çocukluğumuzda kimse yönetici ve başkanı tanımazdı. Taraftar, taraftar olarak stada gider, tepkisi varsa da sırtını dönerek gayet medenice gösterirdi. Çeşitli yöntemlerle tepkisini koyardı, ama yönetim üyelerine galiz küfürler edilmezdi'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...