Fikret Orman'dan Sosa'ya gözdağı

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, takımdan ayrılmak istediğini açıklayan Jose Sosa'ya yönelik sert ifadeler kullandı. Orman, "Burası Patagonya mı? Sosa buraya nereden geldi? Kimse zekamızla uğraşmasın. Bedelini en ağır şekilde ödetirim" dedi.

Ntvspor 13.07.2016 - 14:18

Fikret Orman'dan Sosa'ya gözdağı

Başkan Fikret Orman, Gökhan Gönül için yapılan imza töreni sonrası basın toplantısı düzenledi. 

Sezon başlarında hızlı transfer beklentileri olduğunu söyleyen Fikret Orman, "Beşiktaş'a ne ortamda geldiğimizi hepiniz gayet iyi biliyorsunuz. Beşiktaş o ortamlara bütün futbol ailesinin iyi bildiği gibi transfer çılgınlıklarıyla geliyor. Beşiktaş'ın gerçekleri var. Temkinli gidiyoruz. Planlarımız var. Kulübümüzün bütçesine uygun transferler yapmaya çalışıyoruz. Transferi geçen sezon en iyi yapan biz olduk ve neticesinde de şampiyon olduk. Beşiktaş'ı koruma stratejisi var ve eksik bölgelerimize oyuncu transfer edeceğiz. Eksik bölgelerimizden biri, çok sevdiğimiz Serdar'la sözleşmemiz bitti. Beşiktaş'la her zaman iyi olarak anılacak. Onun yerine Gökhan'ı aldık. Stoper açığımız var. Kalede zaten 3. kaleciyi aldık. Transfere deveam ediyoruz. Bunları çok hızlı yapabiliriz. Fakat bunun Beşiktaş'a olan zararını kim karşılayacak? Bu paraları kim verecek. Taraftarlar bana mesaj atıyor, 'Şunu alalım' diye. Herkesin fikri var ama bilgisi yok. Hayatın gerçekleri var. Beşiktaş bir şampiyon olmayla her şeyi aşmadı. Önümüzdeki sezon en zor sezonlardan bir tanesi. Beşiktaş'ın borçlarının düşme trendine girmesi lazım." dedi. 

"EN KIZDIĞIM ŞEYLERDEN BİR TANESİ ZEKAMLA DALGA GEÇİLMESİDİR"

Takımdan ayrılacaklar arasında gösterilen Atiba ve Jose Sosa konusunda sorular sorulması üzerine Fikret Orman, sert ifadeler kullandı. Özellikle Jose Sosa'ya yönelik ağır açıklamalar yapan Orman, "Dünyada en kızdığım şeylerden bir tanesi zekamla dalga geçilmesidir. Her şeyin bir yöntemi, üslubu vardır. Beşiktaş'a başkan olduğum dönemi iyi hatırlıyorum. Hergün bir futbolcudan ihtarname geliyordu, 'Şu kadar alacağımı verin yoksa sözleşmemizi feshederiz' diye. Bu sözleşmeler bir tek karşı taraf için mi yapılıyor? Biz neden Ferrari'ye 8.5 milyon euro ödedik? Ortada bir sözleşme var ve Beşiktaş sözleşmeye uymadığı için ödedik. Beşiktaş'ın hiç hakkı yok mu?" dedi.

"SOSA'YI BİZ MIAMI'DEN FALAN MI ALDIK?"

"Sosa'yı biz Miami'den falan mı aldık?" diye soran Orman şöyle devam etti, "Nereden geldi? Sosa'yı son gün aldık. 4 milyon euroya kadar inmişti. Son gün kabul ettiler aldık. Oyuncu niye son güne kadar bekledi? İngiltere'den x veya İtalya'da y kulübü mü istiyordu da bize geldi. Hayır biz alıcısıydık. Onu almasaydık nerede oynayacaktı? Metalist'te!.. 4 senelik kontrat yapmışız. Karşılıklı anlaşmışız. Oyuncunun Beşiktaş'tan alacağı mı var? Beşiktaş üzerine düşeni yapmış mı? Kimse Beşiktaş'la ve benim çocuklarımın yaşadığı yerle ilgili bu bahanelere sığınamaz. Bizim zekamızla uğraşmasın. Beşiktaş'tan ayrılmak isteyen var mı? Bunun şartları vardır.

Paris'te Fransa ile Almanya maç yapıyor. Tribünün önünde adam kendini patlatıyor. Paris Saint Germain'de oynayan bir oyuncu ertesi gün "Ben şöyle oldu Paris'ten ayrılmak istiyorum" diyebilir mi? Olabilir mi? Olamaz. Bu dünya 11 Eylül'ü yaşadı. New York'un göbeğinde uçaklar kulelere çarptı. NBA'de oynayan basketbolcular burada terör olayı var gidiyorum mu dedi.

"YEŞİLKÖY'DEKİ PATLAMADAN ÖNCE MILANO'YA GİTTİ"

Ukrayna'da savaş oldu. Shakhtar Donetsk'in stadyumuna bomba atıldı. 3 senedir başka bir şehirde ev olmadan, otel odalarında yaşayarak maç yapıyorlar. Bizim ülkemizde böyle bir durum var mı? NATO'nun merkezi, Avrupa'nın merkezi Brüksel'de terör faciası yaşandı. Hiç böyle bir şey duydunuz mu? Bizim ailelerimiz, bizim çocuklarımız bu ülkede yaşıyoruz. Bunlara ancak kuşlar inanır. Kontratların gerekleri vardır. Bunlar sadece bizim için değil, başkaları içinde vardır. Nereye gidiyorsa oraya gidecek. Oyuncu Milan'a gitmek istiyormuş. Kontarı olan bir oyuncuyla görüşülmesi ahlaken de hukuksal olarak da suç. Beşiktaş'ın oyuncusuyken buradan kalkıp Milano'ya gidiyor. Bu süreçlerde Yeşilköy'deki patlama yok. Onun için buradan net olarak söylüyorum. Bizim bir ailemiz var. Futbolculara yaklaşımımız var. Beşiktaş'tan kuruşu kalan futbolcu var mı? Biz bunun gerekeni yapıyorsak oyuncuların da yapması gereken şeyler var.

"BEDELİNİ EN AĞIR ŞEKİLDE ÖDETİRİM"

Bayern Münih'te, Barcelona da böyle şeyler olabilir mi? Beşiktaş'ta da olamaz. Bedelini en ağır şekilde ödetirim. Bunun parayla değil; prensiple alakası vardır. Bu ülke Patagonya değil. Burası ortadoğu öncesi son ülke değildir. Bütün futbol ailesi açısından konuşuyorum. Yok öyle bir iş."

Sayfa Yükleniyor...