Kadrosunda Avrupa'nın önemli liglerinde top koşturan bir çok yıldız futbolcu bulunduran Fildişi Sahili, 2006'da yapamadığı çıkışı Güney Afrika'da gerçekleştirmeyi hedefliyor. Ancak bugün oynanan hazırlık maçında, bu hedef sekteye uğradı.

Fildişi Sahili, Japonya karşısında büyük bir talihsizlik yaşadı. Henüz 15. dakikada Japon defans oyuncusu Tulio'nun müdahalesiyle yerde kalan Chelseali Drogba, sahayı sağ kolunu tutarak terk etti.

Kırık şüphesiyle vakit kaybetmeden hastaneye götürülen Drogba, burada yaptığı açıklamada, dünya kupasında muhtemelen oynayamayacağını söyledi. Drogba'nın durumu kontrollerden sonra netlik kazanak.

İsviçre'nin Sion kentinde oynanan ve Fildişi Sahili'nin 2-0 kazandığı maçın 15. dakikasında Japon Tulio Tanaka'nın müdahalesiyle yerde kalan Drogba, oyundan alındı. Kasığından sakatlanan Drogba, yaklaşık 2 dakika yerde kaldı. Tanaka, bu müdahale nedeniyle sarı kart gördü.

İngiltere ile yaptığı ve 2-1 kaybettiği hazırlık maçında kendi kalesine 2 gol atan Japonya, Fildişi Sahili'nden yediği gollerden birini de kendi kalesine attı. Maçta 13. dakikada Drogba'nın kullandığı serbest vuruşta Tanaka, topu kendi kalesine gönderdi ve Fildişi Sahili 1-0 öne geçti. Kolo Toure, 80. dakikada Fildişi Sahili'nin 2. golünü attı ve maç 2-0 Fildişi Sahili'nin üstünlüğüyle tamamlandı.

Dünya Kupası'nda Fildişi Sahili, Brezilya, Portekiz ve Kuzey Kore ile G Grubu'nda, Japonya ise Hollanda, Kamerun ve Danimarka ile E Grubu'nda mücadele edecek.