Filenin Sultanları Kore'yi de devirdi

Filenin Sultanları, Londra Olimpiyat Oyunları'ndaki 4.maçında Güney Kore ile karşılaştı. Karşılaşmadan 3-2 üstünlükle ayrılan Sultanlar, çeyrek final şansını son maça bıraktı.

03.08.2012 - 17:24

Filenin Sultanları Kore'yi de devirdi

Filenin Sultanları, Londra Olimpiyat Oyunları'ndaki 4'üncü maçında Güney Kore'yle karşı karşıya geldi.

Şampiyonada ilk galibiyetini Sırbistan karşısında alan Sultanlar, Güney Kore'yi 3-2 mağlup ederek, galibiyet sayısını 2'ye yükseltti.

Bu galibiyetle gruptaki iddiasını sürdüren milliler, çeyrek final şansını gruptaki son maçı olan ABD mücadelesine taşımayı başardı.

MAÇTAN AYRINTILAR
Maça hızlı başlayan 'Filenin Sultanları' ilk teknik molaya 8-3 önde girdi. Etkili oyununu teknik mola sonrasında da sürdüren, Neslihan ve Neriman'ın skorer oyunu ile farkı iyice açan Sultanlar, ilk seti 25-16 kazandı.

2. SET GÜNEY KORE'NİN
Maçın ikinci setine iyi başlayan taraf Güney Kore oldu. Farkı ilk dakikalardan itibaren açan Güney Kore, teknik molaya 8-5 önde girdi. Teknik moladan sonra toparlanan Filenin Sultanları, maça yeniden ortak oldu. Sultanlar, skoru 13-13'e getirmesine rağmen ikinci teknik molaya 1 sayı farkla 16-15 geride girdi. Maçın son bölümünde açılan farkı kapatamayan Filenin Sultanları, bu setten rakibine boyun eğdi ve seti 25-21 kaybetti.

3. SETTE 7 FARK
Sultanlar, Esra Gümüş'ün etkili oyunuyla 3. sete iyi başladı. İlk teknik molaya 8-5 önde giren Türkiye, setin ilerleyen bölümlerinde de rahat bir oyun sergiledi. Sultanlar, ikinci teknik molaya da 16-11 önde girmeyi başardı. Setin kalan bölümünde farkı bir ara 8'e kadar çıkaran Sultanlar, seti de 7 sayı farkla 25-18 kazandı.

BASİT HATALAR SETİ KAYBETTİRDİ
Filenin Sultanları, 4. sete de iyi başladı ve ilk teknik molaya 8-4 önde girdi. Moladan sonra Güney Kore skoru 8-8'e getirse de milliler, 5-1'lik seri ile tekrar farkı açtı. Skoru 13-9'a getirdikten sonra basit hatalar yapan Sultanlar, ikinci teknik molaya 16-15 geride girdi. Filenin Sultanları teknik moladan sonra Güney Kore'nin etkili oyununa cevap veremedi ve seti 25- 19 kaybetti.

SET DE MAÇ DA SULTANLARIN
Final setinin ilk bölümünne iki takımda etkili başladı. Bu sette ilk hatayı yapan Güney Kore oldu ve sette ilk 2 farklı üstünlüğü, 7-5 ile Sultanlar yakaladı. Final setinin kalan bölümünde yaptığı servis hatalarına rağmen skor üstünlüğünü elinde tutan Filenin Sultanları, Neslihan’ın son bölümdeki muhteşem servisleriyle avantajı eline geçirdi ve seti 15-12, maçı da 3-2 kazandı.

Sultanlar, pazar günü ABD karşsında çeyrek final için ter dökecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...