Ergin Ataman fiyatını düşürdü ve imzayı attı

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı'nda başantrenör Ataman'ın sözleşmesi 2 yıl uzatıldı. Ataman yıllık ücretini de 300 euro indirdi.

Haberler - Anadolu Ajansı 06.06.2015 - 15:21

Ergin Ataman fiyatını düşürdü ve imzayı attı

İSTANBUL - Galatasaray Erkek Basketbol Takımı'nda başantrenör Ergin Ataman'ın sözleşmesi 2 yıl uzatıldı.

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Can Topsakal, Ergin Ataman ile devam etme kararını aldıklarını belirterek, "Hocamızın sözleşmesini  iki yıl daha uzattık. İki yıl boyunca yapacağımız oluşumla ilgili görüştük. Fazla açılmadan şampiyonluğa oynayacak bir takım kuracağız. Disiplinli  bir bütçe olacak. Oyuncular bir daha sorun yaşamayacaklar. Geçen sezon yaşadığımız sorunlar bir daha olmayacak" diye konuştu.

Topsakal, yeni bir takım kuracaklarını dile getirerek, "Yeni sezonda iyi bir kadro oluşturmayı hedefliyoruz. Erkek takımı için Odeabank ile sponsorluk anlaşması
yaptık. Kadın takımımız için de yeni bir sponsorumuz olacak. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor" ifadelerini kullandı.

ATAMAN: HER ŞEY PARA DEĞİL

Ergin Ataman da Galatasaray ile devam etme kararından dolayı mutluluk duyduğunu vurgulayarak, "Galatasaray'da hedefler bitmez. Yeniden zirveye, şampiyonluğa aday bir takım oluşturacağız. İyi bir sponsor ve daha rasyonel bir bütçeyle hareket edeceğiz" dedi.

Ataman, yıllık ücretinde indirime gittiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Geçmiş yıllarda aldığımdan daha düşük bir ücrete 'evet' dedim. Yıllık 800 bin euro olan ücretimi 500 bin euroya indirdim. Bunu da Galatasaray için yaptım, her şey para değil. Taraftarının bana olan sevgisi ve yeni yönetimin de yaklaşımı bu kararı almamda etkili oldu. Bu sürede hiçbir kulüple de görüşmedim. Galatasaray için böyle bir jest yaptım. Benim sıkıntım projenin bir yıl olmasıyla alakalıydı. İsteğim 2 yıl olması yönündeydi. Şimdi 2 yıllık projeyle yeniden şampiyonluk kürsüsüne çıkacak bir takım kurmaya çalışacağız."

Tecrübeli başantrenör, sözleşmesi devam eden tek oyuncularının Sinan Güler olduğunu belirterek, "Opsiyonu olan birkaç oyuncumuz da var. Transfer çalışmalarına
başlayacağız. Kafamızda şampiyonluk adayı bir takımın planı var" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...