'Fiziki düşüş yenilgiyi getirdi'

Cras Basket Taranto-Galatasaray maçını değerlendiren NTV Spor yorumcusu İhsan Bayülken, sarı-kırmızılı takımda ikinci yarıda yaşanan fiziki düşüşün yenilgiyi getirdiğini söyledi.

03.04.2009 - 01:01

İSTANBUL - NTV Spor yorumcusu İhsan Bayülken, Galatasaray'ın Cras Basket Taranto'ya 67-55 yenildiği karşılaşmayı yorumladı.

Galatasaray'ın özellikle ilk yarıda oldukça iyi oynadığına dikkat çeken Bayülken, ikinci yarıda sarı-kırmızılı takımda yaşanan fiziki düşüşün yenilgiyi getirdiğini söyledi.

Ersin Düzen'in sunduğu Spor Gecesi programına telefonla bağlanan İhsan Bayülken, "Öncelikle maça iyi başladık. Deplasmanda oynanması gerektiği şekilde oyunu kontrol ettik. Savunmamız mükemmele yakın oldu. Ancak ikinci yarıda son 14 dakikada onlar 29, biz ise 9 sayı bulabildik. Işıl ve Esra dakika olarak fazla süre alıyor. Bu durum, maçın sonunda onların fiziksel olarak düşmelerine neden oldu. Bu da hem top kayıplarını getirdi hem de organizasyon olarak takıma yansıdı. Maçın son 2 dakikasında 58-54 geride girdik ki bu iki ayaklı bir eşleşme için iyi bir skordu. Ancak burada 9-1'lik bir seriyle 12 sayı farkla maçı tamamladık" dedi.

Galatasaray'ın ikinci maçta istediği skoru yakalayabilecek kapasitede olduğunu ifade eden Bayülken, sarı-kırmızılı taraftarların rövanşta takıma destek vermesi gerektiğine dikkat çekti.

Temsilcimizin yarı finalde de benzer bir skorun ardından finale kalmayı başardığını hatırlatan Bayülken, "Bundan önceki turda müthiş bir geri dönüşle finali yakalayan bir Galatasaray vardı. 12 sayılık fark çok önemli değil. Çünkü Galatasaray da ikinci maçta ev sahibi olmanın avantajını kullanacak. Özellikle sarı-kırmızılı taraftalar da maça gelerek destek verirse, Galatasaray'ın kupayı kazanacağını düşünüyorum. Dediğim gibi Galatasaray'ın fizik olarak maçın sonlarını daha diri oynaması gerekiyor, bence İstanbul'da seyirci desteğiyle motivasyon faktörü devreye girecek. İtalyan takımı Galatasaray'dan çok iyi bir takım değil. Galatasaray bunu bize gösterdi. Deplasmanda, stresli bir ortamda uzun süre maçın kontrolünü elinde tuttu. Galatasaray'ın İstanbul'daki ‘final 40 dakikasında' kupayı kazanacak kapasitesi olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...