Flores: İyi oynamaya mecburuz

Galatasaray ile karşılaşacak olan Atletico Madrid'te teknik direktör Flores iyi oynamaya mecbur olduklarını söyledi.

24.02.2010 - 20:19

Flores: İyi oynamaya mecburuz

UEFA Avrupa Ligi 2. tur rövanşında Galatasaray'la karşılaşacak Atletico Madrid'in teknik direktörü Quique Sanchez Flores, iyi oynamaya kendilerini mecbur hissettiklerini söyledi.

Quique Sanchez Flores, Ali Sami Yen Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında, Atletico Madrid'in deplasman maçlarında daha iyi sonuçlar almasıyla ilgili değerlendirmesinde, "Bu durum bizim için enteresan ve güzel bir şans olarak gözüküyor. Kendimizi iyi bir maç oynamak için mecbur hissediyoruz. Yeterince motivasyona sahibiz. Tur atlamak için rakibimizden daha iyi oynamamız gerektiğinin farkındayız" dedi.

Kendileri için her turnuvanın ayrı önemi olduğunu vurgulayan Flores, "Kulüp ve oyuncular olarak kendimizi yeterli hissediyoruz. Bu gibi maçlarda iki ekipten biri tur atlamayı başarabilecek. Bunun da farkındayız" diye konuştu.Galatasaray'da hangi oyuncuya önlem alacakları şeklindeki bir soruya İspanyol çalıştırıcı, "İlk maça istinaden bir oyuncu seçmemiz gerekirse, üzerinde strateji kurmak için karar verilecek oyuncu Keita olacaktır. Bilincinde olduğumuz bir diğer şey ise maçı hep birlikte, takım olarak kazanmamız gerektiğidir. Maç oynanmadan, hangi oyuncunun yıldızlaşacağını bilemiyoruz" yanıtını verdi.

Flores ayrıca, hasta olan oyuncusu Agüero'nun yarınki maçta oynayabileceğini sandığını, ancak ilk maçta sakatlanan kaleci De Gea'nın takımdaki yerini alamayacağını sözlerine ekledi.

FORLAN: "MÜCADELEMİZİ VERECEĞİZ"
Atletico Madrid'in golcü oyuncusu Diego Forlan, Galatasaray karşısında ellerinden gelen mücadeleyi sergileyeceklerini söyledi. En büyük endişelerinin, hep kendileriyle ilgili olduğunu vurgulayan Forlan, "Rakibin ismi o kadar önemli değil. Her zamanki sistemimizde maçımızı yapacağız. Mücadelemizi vereceğiz. Yarinki maç bizim sistemimizi çok değiştirecek bir maç değil" diye konuştu.

Uruguaylı futbolcu, Fenerbahçe'de forma giyen vatandaşı Lugano'yla, Galatasaray maçıyla ilgili herhangi bir görüşmesi olmadığını aktarırken, "Ali Sami Yen cehennemi" olarak adlandırılan bir yerde maç yapacak olmalarının hatırlatılması üzerine, "Bunlar bizi motive eder. Ben ve arkadaşlarım, dünyanın birçok yerinde futbol oynadık. Bunu pozitif yönleriyle görmeye çalışırız ve motivasyon olarak kullanırız" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...