Floyd: Dünyanın en iyisi benim

Amerikalı boksör Floyd Mayweather Jr., Muhammed Ali'yi hatırlatan sözleriyle gündemde. 5 siklette dünya şampiyonlukları bulunan Mayweather Jr, "kimle karşılaştırırsanız karşılaştırın, dünyanın en iyi boksörü benim" diye konuştu.

Haberler - Ntvspor 28.04.2010 - 14:26

Floyd: Dünyanın en iyisi benim

Bu cumartesi Shane Mosley ile karşılaşmaya hazırlanan Floyd Mayweather Jr., maçtan önce iddialı sözleriyle gündeme geldi.

Amerikalı boksör, Las Vegas'ta gerçekleşecek buluşma öncesinde tüm rakiplerine, hatta efsanevi eski boksör Muhammed Ali'ye meydan okudu.

Mayweather Jr., dünyanın en başarılı boksörü olduğunu söylemekten çekinmeyen Ali gibi "kim ile karşılaştırırsanız karşılaştırın, dünyanın en iyi boksörü benim" diye konuştu.

5 siklette dünya şampiyonlukları bulunan ve bugüne kadar çıktığı hiçbir profesyonel maçta yenilmeyen ünlü boksör, tüm rakiplerinden daha iyi istatistiklere sahip olduğunu vurguladı. Açıklama yaptığı medya mensupları karşılaştırma yapmak hiçbir rakibinin adını telaffuz etmeyince, Mayweather Jr, Muhammed Ali'nin de 1978'deki ağır siklet unvan maçında Leon Spinks'e yenildiğini hatırlattı.

Geride bıraktığı 65 maçın 25'ini nakavt ile kazanan yıldız sporcu daha iddialı cümleler de kurdu. "bugün boks dünyasındaki nihai hedef Floyd Mayweather'i yenebilecek bir dövüşçü bulmak. Ama bu hedefe hiçbir zaman ulaşılamayacak" dedi. 33 yaşındaki boksör ayrıca hala yeteri kadar takdir görmediğini iddia etti.

Sayfa Yükleniyor...