Formula 1 Rusya’ya taşınıyor

Formula - 1'in ticari haklarını elinde tutan Bernie Ecclestone, yarışları Rusya'ya taşımak istiyor. Ecclestone, "Sochi" kentinde Grand Prix düzenlenmesi için, yakında kontratları sona erecek bazı Avrupa kentlerini takvimden çıkarmak istediğini ifade etti.

Ntvspor 15.04.2010 - 16:02

Formula 1 Rusya’ya taşınıyor

Formula - 1'in ticari haklarını elinde tutan Bernie Ecclestone, 2014 kış olimpiyatına da ev sahipliği yapacak Rusya'nın Sochi kentini, Grand Prix için ideal bir merkez olarak görüyor. Ecclestone, Sochi'de Grand Prix düzenlenmesi için, yakında kontratları sona erecek bazı Avrupa kentlerini takvimden çıkarmak istiyor. İngiliz işadamı'nın bu açıklamasının ardından, sözleşmesi 2011 yılının sonunda bitecek İstanbul Park'ın geleceği şimdiden merakla bekleniyor.

Ecclestone'nun planları bununla da sınırlı değil... Formula - 1'in patronu, Kuzey Amerika'da yeniden Grand Prix düzenlenmesini de istediğini vurguladı ve adres olarak, 2012 yılından itibaren New York'u gösterdi. Ecclestone, bu yıl ilk kez bir Grand Prix'ye ev sahipliği yapacak Güney Kore'deki pistin zamanında yetiştirilemeyeceği iddialarına da karşı çıktı. Alman basınında, ünlü pist tasarımcısı Hermann Tilke'nin; "İlk kez bir pistin zamanında hazır olmamasından korkuyorum" sözleri yer almıştı. Ancak Ecclestone, Tilke'nin böyle bir açıklama yapmadığını savundu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...