Fransa Turu'nda Voeckler sürprizi

Fransa Bisiklet Turu'nun 196.5 kilometrelik 5. etabını Buig Telekom takımından Thomas Voeckler kazandı. Fransız sporcu, Fransa Bisiklet Turu'ndaki ilk zaferine ulaşırken, İsviçreli Fabian Cancellara genel klasmanda liderliğini korudu.

Haberler - Ntvspor 08.07.2009 - 20:05

Fransa Turu'nda Voeckler sürprizi

İSTANBUL - Fransa Bisiklet Turu'nun Le Cap D'agde ile Perpignan arasındaki 196.5 kilometrelik etabını Fransız Thomas Voeckler kazandı.

Etabın henüz ilk kilometreleriyle birlikte Anthony Geslin, Marcin Sapa, Thomas Voeckler, Yauheni Hutarovich, Mikhael Ignatiev ve Albert Timmer altı kişilik bir grup oluşturarak tempoyu yükseltti. Bu grup henüz 40. kilometreye varılmadan zaman farkını 9 dakikanın üzerine çıkardı.

Bu farkın daha da açılmasını istemeyen Columbia ve Garmin Slipstream takımları ana grubun önüne gelerek tempoyu kontrol etmeye başladı ve fark giderek azaldı. Son 20 kilometreye girilirken fark bir dakikaya kadar indi. Fakat ana grup daha sonra tempo düşürünce kaçan gruptan Thomas Voeckler son dört kilometrede yaptığı atakla etabı kazandı ve büyük bir sürprize imza attı.

Genel klasmanda Saxo Bank'tan Fabian Cancellara liderliğini sürdürürken, etabı 3. sırada bitiren Britanyalı Mark Cavendish de en iyi sprintere verilen yeşil mayosunu korudu.

Sayfa Yükleniyor...