Fransa'da zafer Cancellara'nın

İsviçreli bisikletçi Fabian Cancellara, bir hafta arayla 2. büyük yarış galibiyetini elde etti. Cancellara, Flandra Bisiklet Turu'ndan sonra Paris-Roubaix’de de tüm rakiplerinden hızlıydı.

12.04.2010 - 15:16

Fransa'da zafer Cancellara'nın

Fabian Cancellara, hem ‘klasiklerin kraliçesi’  hem de ‘kuzey cehennemi’ adlarıyla bilinen zorlu Paris-Roubaix yarışında taktik değişikliği yapmadı. Olimpiyat ve Dünya ‘zamana karşı’ Şampiyonu, Flandra Bisiklet Turu'ndaki gibi bitime yaklaşık 50 kilometre kala atağa kalktı ve açık farkla zafere ulaştı.

Yarış geçen yılkinden yaklaşık 20 dakika uzun sürdü. Cancellara, 6 saat 35 dakika 10 saniyede finişe vardı. Saxo Bank takımının İsviçreli sürücüsü, böylece tek günlük klasik yarışlarda 4. zaferini elde etti.

Son 20 kilometrede Thor Hushovd ve Juan Antonio Flecha da hızlandı. İki bisikletçinin mücadelesi yarışın sonundaki velodromda da sürdü. Yarışı Cancellara'dan 2 dakika sonra tamamlayan sürücülerden Hushovd ikinci, Flecha üçüncü oldu. Paris-Roubaix'de daha önce 3 kez şampiyonluk yaşayan Tom Boonen ise 5. sırada kaldı.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...