Futbola kalp engeli

La Liga ekiplerinden Sevilla, kalp rahatsızlığı ortaya çıkan savunma oyuncusu Sergio Sanchez'i süresiz kadro dışı bıraktı. 23 yaşındaki savunma oyuncusunun sahada hayatını yitirmesinden endişe eden Sevilla yönetimi, Sanchez hakkında doktor raporu bekliyor.

Ntvspor 02.01.2010 - 17:51

Futbola kalp engeli

Marc Vivien Foe, De Nigris, Daniel Jarque gibi futbolcular kalp sorunlarına bağlı nedenlerden sahada yaşamlarını yitirdi. Benzer bir acıyı yaşayan kulüplerden biri de 2 yıl önce Antonio Puerta'yı yeşil çimlerin üzerinde kaybeden Sevilla'ydı.

O günden bu yana futbolcularının sağlık durumları ile daha yakından ilgilenen yönetim, 23 yaşındaki savunma oyuncusu Sergio Sanchez'de kalp rahatsızlığı tespit etti. 2. bir Puerta vakasından çekinen yönetim, Sanchez'i süresiz kadro dışı bırakma kararı aldı.

Doktor kontrollerinin ardından, Sanchez dinlenmesi ve ailesiyle birlikte olabilmesi için Barcelona kentine gönderildi.

Teknik direktör Manolo Jımenez, konu futbolcu sağlığı olduğunda en küçük riski dahi göze alamayacaklarını vurguladı ve Sanchez'in tamamen sağlığına kavuştuğunda yeniden aralarına döneceğini söyledi.

Antonio Puerta'nın sahada yıkıldığı anı unutamadıklarını vurgulayan Jimenez, "umarım Sergio'nun ciddi bir sorunu yoktur ve biran önce takımla çalışmalara başlayabilir" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...