"Galatasaray o maçta karar vermişti"

Türkiye Basketbol Federasyonu ve FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel, geçen sezon Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray Liv Hospital arasında oynanmayan karşılaşma ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ntvspor 27.03.2015 - 19:30

"Galatasaray o maçta karar vermişti"

Turgay Demirel, NTV Spor'a konuk oldu. Spor Aktüel programında İsmail Şenol ve İhsan Bayülken'in sorularını yanıtlayan Demirel, geçtiğimiz sezon Galatasaray Liv Hospital ve Fenerbahçe Ülker arasında oynanan final serisini ve sarı-kırmızılı kulübün son maça çıkmama sürecini aktardı.

İşte Demirel'in sözleri;

"Galatasaray, o maça çıksaydı kazanma şansı en az %50'ydi. Fenerbahçe kendi seyircisi önünde baskı altında olacaktı. Galatasaray kazanabilirdi. Böyle bir karar verdiler. Biz kabul etmedik. Kimse bunu kabul edemezdi. Bu karar nedeniyle Avrupa'da bayağı yıprandık."

"KARAR DAHA ÖNCE ALINMIŞTI..." 

"O dönem Galatasaray Başkanı kararı 5. maç sonrası almıştı. Abdi İpekçi'deki 6. maçı kazanmaları sonrası maça çıkmayacakları alınmış bir karardı. Ben o sabah başkanı arayarak "Ben Galatasaray'da kaptanlık yaptım. Benim akrabalarım Yenilmez Armada efsanesinin kadrosunda bulunmuş bir isim Ali Uras. Böyle bir karar almanın doğru olmaz. Maça birlikte gidelim. Hakemlerin yanlış bir idaresi olmayacağını temin ederim. Güvenlik sorunu olmayacağını da Türkiye Cumhuriyeti Valisi temin etti. Çıkalım maça dedik ama olmadı."

Sayfa Yükleniyor...