Galatasaray 4'lü savunmaya döndü

Teknik direktör Bülent Korkmaz yönetimindeki Galatasaray, Bordeaux karşısında son haftalardaki dizilişin aksine 4'lü savunmayla oynadı.

Haberler 26.02.2009 - 21:34

Galatasaray 4'lü savunmaya döndü

Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Bülent Korkmaz, Michael Skibbe'nin bir süredir uyguladığı 3'lü savunma kurgusunu değiştirerek, ilk maçına 4'lü savunmayla çıktı.

Son haftaların formsuz isimlerinden Sabri'yi savunmanın sağında oynatan Bülent Korkmaz, ortada ise sakatlıklar nedeniyle Meira ve Emre Aşık'a şans tanıdı. Yaşadığı sakatlıklardan sonra Kayserispor maçında ısınırken sakatlanan Hakan Balta ise 4 maç sonra ilk 11'deki yerini aldı.

Korkmaz, Nonda'yı yedeğe çekip, tek forvet olarak Baros'u oynatırken, sakatlıktan çıktıktan sonra istenilen form düzeyine ulaşamayan Kewell'i de Bordeaux maçında yedek bıraktı.

Servet ve Emre Güngör ise sakatlıkları nedeniyle maçta yer alamadılar.

Karşılaşmanın ilk yarısında Mehmet Topal sakatlanınca yerine oyuna Harry Kewell girdi. Kewell sağ kanatta görev yaparken, oyuna bu bölgede başlayan Barış ortaya geldi.

TRİBÜNLER DOLDU
Galatasaraylı taraftarlar, soğuk ve yağmurlu havaya karşın Ali Sami Yen Stadı'nı tıklım tıklım doldurdular.

Taraftarlar, Galatasaray'da teknik direktör olarak çıktığı ilk maçında Bülent Korkmaz'a da büyük destek verdiler. Taraftarlar, tribüne de ''Büyük kaptan ve ekibinin sonuna kadar arkasındayız'' ve ''Bak biz yine buradayız, ölümüne senin yanındayız'' yazılı pankartlar astılar.

Taraftarların, Kocaelispor maçında alınan 5-2'lik yenilgiden dolayı futbolculara küskün olmaları dikkat çekti. Taraftarlar, bu maçta ilk 11'de forma giyen oyunculardan yalnızca Lincoln lehine tezahüratta bulunurlarken, Arda, Emre Aşık, Hakan Balta, Ayhan'ı ise tribünlere çağırıp yumruk şov yaptırdılar.

''GALATASARAY, TÜRKİYE'DİR''
Galatasaraylı taraftarlar kapalı tribünde, yönetim kurulunun geçen haftalarda internet sitesinden yaptığı açıklamanın başlığı olan ''Galatasaray, Türkiye'dir'' cümlesini dev bir pankart olarak açtılar.

UÇAK KAZASI İÇİN SAYGI DURUŞU
Maçtan önce, Hollanda'da meydana gelen uçak kazasında yaşamlarını yitirenler için saygı duruşunda bulunuldu.

Sayfa Yükleniyor...