Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, düzenlediği basın toplantısıyla gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Mustafa Cengiz, Galatasaray flaması üzerinde oynanmış fotoğrafa, "Bize karşı öyle bir savaş başlattılar ki" sözleriyle tepki gösterdi.

Cengiz'in açıklamalarından satır başları;

Yönetimle Fatih Terim karşı karşıya getirilmeye çalışılıyor. Fatih Terim'le yönetim arasında bir gerginlik yok.

Mustafa Cengiz'in tepki gösterdiği fotoğraf
Mustafa Cengiz'in tepki gösterdiği fotoğraf

Kayserispor maçındaki golden sonra Galatasaray Başkanı olarak rakiplerimize saygı duymam gerektiğinden sevinmedim. Ben rakiplerime saygılı olmak zorunda hissediyorum kendimi. Ayrıca VAR, çıktı hakem santrayı gösterene kadar reaksiyon vermem.

Bu basın toplantısını ayaküstü söylenen sözlerin yanlış anlaşılmalara yol açması nedeniyle yapmaya karar verdik.

Biz sevgili rakibimiz için asla bir beyanda bulunmadık. Fenerbahçe camiasına yönelik asla kötü bir beyanda, kötü bir suçlamada bulunmadık.

Konuşmalarımdan birisinin çok yanlış değerlendirildiğini gördüm. "Öfke ve kininizi saklı tutun" Benim kastettiğim bunu sokağa yansıtıp şiddete dönüştürmeyin demekti.

İki oyuncunun, bir tanesi bizden, yaptığı yanlış davranışlara hakem müdahale etmedi. Schalke maçında aynı itişme oldu, hakem anında müdahale etti. Belki hakemin basireti bağlandı bilemem ama bu olayların patlama noktası olarak, hakemin olaya müdahale etmemesini görüyoruz.

Bizim 13 oyuncumuz sevk edildi. 2 de Fenerbahçe'den sevk edildi. 13 de onlardan sevk edilsin demiyorum, tersi de olsa aynısını söylerdim. Ben bundan rahatsız oldum. Sadece rakibimizden 2 oyuncu mu vardı? Yapmayın.

Şimdi siz disiplinin önüne, 75. maddeye aykırı olarak, VAR'ın tespit ettiği ve cezalandırılanlar harici bir şey nasıl sevk edersiniz? TFF Hukuk Kurulu'nun istifasını istiyorum

Hocamıza 7 maç, Donk'a 6 maç ceza verildi. Fiziki hiçbir müdahalesi yok hocamızın. Sahada tam tersine ayırmaya çalışıyor, serzenişi var. Serzeniş sert ama ceza cürüme eşit değil, çok daha fazla.