'Galatasaray demek Derya demektir'

Milli yüzücü Derya Büyükuncu'dan çarpıcı açıklamalar... Galatasaray Yüzme Takımı eski Antrenörü Yılmaz Özüak'a eleştirilerde bulunan Büyükuncu 'Galatasaray demek Derya Büyükuncu demek' açıklamasında bulundu.

Haberler 14.05.2010 - 13:03

'Galatasaray demek Derya demektir'

Milli yüzücü Derya Büyükuncu, 25 yıldır milli takıma hizmet verdiğini, hayatında ilk kez aldığı maaşın konuşulmasının kendisini rahatsız ettiğini söyledi.

Derya Büyükuncu, yaptığı açıklamada, "Derya şu kadar maaş alıyor, ancak diğer branşlardaki başarılı sporcuların olimpik harcırahları bile kesildi, çifte standart var" diye konuşulduğunu belirterek, "Aldığım maaş sadece bana özel değil, çok sayıda yüzücü almakta. Ayrıca bu yardım olimpik harcırah da değil. Ben zaten bu harcırahı almıyordum" dedi.

"Hayatımda ilk defa Devlet Bakanımız Faruk Bey ile Gençlik ve Genel Müdürümüz Yunus Bey sayesinde yeni maaş almaya başladım" diyen Büyükuncu, şöyle  devam etti:"Herkes maaş almamı konuşuyor. Daha önce hiçbir yerden maaş almıyordum. Aldığım maaşı Türkiye için harcayacağım ve bir kuruş bana kalmayacak. Zaten önümüzdeki birçok ay borçlarımı ödemekle geçecek. Bu kadar senedir bir kuruş kazanmadım, birikim yapamadım, şimdi ilk defa yardım alınca bazı insanlar neden bunu adaletsizlik olarak görüyor ya da bunu hak etmediğimi düşünüyorlar. 25 senedir milli takıma hizmet veriyorum. İnsanlar unutmasınlar, her şeyi yoktan yarattım, her şeyi Türkiye için yaptım."

"YILMAZ ÖZÜAK YALAN SÖYLÜYOR"
Derya Büyükuncu ayrıca, Galatasaray Yüzme Takımı eski Antrenörü Yılmaz Özüak'ın, kendi ismini yıllardan beri olduğu gibi kullanıp prim yapmaya çalıştığını iddia ederek, "Özüak, 'Onu ben yetiştirdim' diye yalan söylüyor" dedi.

Büyükuncu, Yılmaz Özüak'ın hayatı boyunca kendisine yardım etmediğini ileri sürerek, "Yıllardır hakkımı yiyen insanların başında Özüak geliyor.

Bıraksın yardım etmeyi, devamlı köstek oldu ve beni insanlara yanlış lanse etti. Şimdi de her zaman olduğu gibi 'Onu ben yetiştirdim' diye yalan söylüyor. Eğer ismimi kullanmaya devam ederse kendisini mahkemeye vereceğim" diye konuştu.Yılmaz Özüak'ın bazı yerlerde yeni gelen yönetimi kötülediğini anlatan milli yüzücü, şunları söyledi: "Özüak, kendisine haksızlık edildiğini, böyle ayrılmaması gerektiğini, koltuğunu zaten yakında bırakacağını söylüyor. Kimseyi kandırmasın. Orasını ancak öldüğü zaman bırakırdı, çünkü kendisi günde en fazla iki saat çalışıp, 7-8 bin lira maaş alan birisi. Ayrıca bütün masraflarını kulübe ödeten bir insan orayı asla bırakmaz. Galatasaray'da 15 bin kişiyi yetiştirdiğini iddia ediyor. O kadar kişi senelerden beri Galatasaray Kulübü'ne ben oradayım diye geliyorlar, kendisi için değil. Seneler önce yapılması gereken şimdi yapıldı, ama bazı insanlar kendi işleri ve çıkarları bozuldu diye her yere saldırmaya başladı. Asıl, Galatasaray demek Derya Büyükuncu demek. Çünkü benim kadar özveriyi hiçbir sporcu kendi kulübü için göstermemiştir. İnsanlar arkada dönen olayları bilmeden konuşuyorlar."

Sayfa Yükleniyor...