Galatasaray, Eren Derdiyok ile 3 yıllık ön protokol imzaladı

Galatasaray, prensip anlaşmasına vardığı Eren Derdiyok ile 3 yıllık ön protokol imzaladı. Galatasaray, Eren Derdiyok için cuma günü imza töreni düzenleyecek.

Ntvspor 02.08.2016 - 19:19

Galatasaray, Eren Derdiyok ile 3 yıllık ön protokol imzaladı

Sarı kırmızılı kulüp; Eren Derdiyok için Umut Bulut, Ryan Donk ve Salih Dursun'dan ikisini takasta kullanıp bir miktar bonservis bedeliyle transferi bitirmek istiyordu. Kasımpaşa, özellikle Umut Bulut ve Ryan Donk'un yıllık ücretlerini fazla olduğu gerekçesiyle karşılayamayacağını söyledi. Transferin gerçekleşmesi için yıllık ücretlerin Galatasaray tarafından ödenmesi istendi. Bu sırada oyuncularla görüşen yönetim, Galatasaray'dan ayrılmayı düşünmedikleri yanıtını aldı.

Bunun üzerine Kasımpaşa ile bir kez daha masaya oturan yönetim, Eren Derdiyok için 4 milyon Euro bonservis bedeli önerdi. Kasımpaşa bu teklife sıcak baktığını belirtti. Bu gelişmelerin ardından Galatasaray, Eren Derdiyok ile 3 yıllık ön protokol imzaladı. Sarı-kırmızılı kulüp, cuma günü TT Arena'da resmi sözleşme imzalayacağı Eren'e yıllık 2 milyon Euro ücret ödeyecek.

Sayfa Yükleniyor...