Galatasaray taraftarı Ronaldo hayranı!

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda gösterdiği performansla göz dolduran genç oyuncu, Uşak'ın Sivaslı ilçesinde yaşayan akrabalarının gururu oldu. Emre'nin amcası Özay Mor, genç yıldızın Galatasaray taraftarı olduğunu söyledi.

Haberler - Ntvspor 24.06.2016 - 15:58

Galatasaray taraftarı Ronaldo hayranı!

Şampiyonada özellikle Çek Cumhuriyeti karşılaşmasındaki mücadelesiyle sosyal paylaşım sitelerinde adından en fazla bahsedilen kişi haline gelen milli futbolcu Emre Mor'u Uşak'ın Sivaslı ilçesine bağlı Tatar kasabasında yaşayan dedesi, babaannesi ve amcası da yakından takip ediyor.

Danimarka'da çalışıp emekli olduktan sonra memleketine dönen amca Özay Mor, Emre Mor'un yeşil sahada sergilediği performansı gururlanarak takip ettiklerini söyledi.

"Küçükken kulüpte maçları, antrenmanları olurdu, biz 'gitme' dediğimiz zaman ortalığı ayağa kaldırır, camları aşağı indirirdi." diyen Özay Mor, "İyi bir futbolcu olacağını o zamandan anlamıştık. Topla yatar topla kalkardı. Antrenörleri onun bir cevher olduğunu söylerdi. Her zaman, bir gün ünlü futbolcularla forma giyeceğini ve bizim de onu televizyondan izleyeceğimizi söylerdi" ifadelerini kullandı.

Genç oyuncunun Galatasaray taraftarı ve Cristiano Ronaldo hayranı olduğunu söyleyen Özay Mor, "Emre'nin idol olarak gördüğü futbolcu Cristiano Ronaldo'ydu. Odasına girdiğimiz zaman Ronaldo'nun posterlerinden duvar gözükmezdi" ifadelerini kullandı.

Özay Mor, Emre'nin çocukluğuyla ilgili basında yetimhanede büyüdüğü yönündeki iddiaları ise reddetti. Mor, "Emre hiçbir zaman yetimhanede kalmadı. Emre'nin annesi ve babası her zaman onun yanında oldu. Babası bir sene cezaevinde yattı, bir ayrılık yaşadılar o da bitti" şeklinde görüşlerini aktardı.

Sayfa Yükleniyor...