Selçuk İnan'dan kadro dışı kalacağı iddialarına yanıt

Kadıköy'deki derbide antrenör Ayhan Akman ile tartışan Selçuk İnan bugünkü antrenmana katılmadı. Kadro dışı kalacağı haberleriyle ilgili NTV Spor'a açıklama yapan tecrübeli oyuncu iddiaları yalanladı. Tecrübeli oyuncuyla ilgili kararın bugün verileceği kaydedildi.

Ntvspor 21.11.2016 - 20:23 | Son Güncelleme : 22.11.2016 - 03:07

Selçuk İnan'dan kadro dışı kalacağı iddialarına yanıt

Galatasaray'ın Fenerbahçe ile yaptığı derbide yardımcı antrenör Ayhan Akman ile yaşadığı tartışma krize neden olan takım kaptanı Selçuk İnan konusunda, yönetimin vereceği karar bugüne kaldı.

Derbi maçta yedek soyundurulan ve üçüncü oyuncu değişikliğinin ardından kulübede yardımcı antrenör Akman ile sert bir diyaloğa giren Selçuk'un, ortamın sakinleşmesi için yönetim tarafından izin verilmesi nedeniyle bugünkü antrenmana katılmadığı bildirildi.

Sarı-kırmızılı kulüp yetkililerinden alınan bilgiye göre, Florya Metin Oktay Tesisleri'ne gelen Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Sportif AŞ Yöneticisi Levent Nazifoğlu, başkan danışmanı Mehmet Özbek ve futbol direktörü Cenk Ergün, toplantı yaptı.

Yöneticilerin Selçuk'la ilgili bir karar almadığı, bugün Dursun Özbek'in futbolcuyla yapacağı görüşmeden sonra nasıl bir yol izleneceğine karar verileceği belirtildi.

"KADRO DIŞI KALMA SÖZ KONUSU DEĞİL"

Selçuk İnan'ın, Florya Metin Oktay Tesisleri'ndeki antrenmana katılmaması kadro dışı kalacağı iddialarını ortaya çıkarmıştı.

Sportif A.Ş yetkilileri ile başkan Özbek'in sahibi olduğu Gayrettepe'deki otelde bir araya gelen Galatasaray kaptanı, toplantı sonrası NTV Spor'a özel açıklamalar yaptı.

Selçuk, "Şu an kadro dışı kalma söz konusu değil, Fenerbahçe maçında verdiğim tepki tamamen oyuna girme isteğimle alakalıydı, Ayhan Akman takımda en iyi anlaştığım isimlerden biri. Ayhan hoca da maçın heyecanı ile sinirlendi, ben de oyuna giremediğim için hırsımdan öyle bir tepki verdim. Başkan ile de bir toplantı yapacağız ve gerekenleri konuşacağız" dedi.

Galatasaray'a hizmet etmekten daima gurur duyduğunu belirten Selçuk, "Ben Galatasaray kaptanıyım. Bu formayı taşımaktan hep gurur duydum ve daima dil durdum. Galatasaray'da olduğum sürece de bu duruşum devam edecek" diye konuştu.

Galatasaray'da gözler şimdi başkan Dursun Özbek ile Selçuk İnan'ın yapacağı toplantıya çevrildi.

GALATASARAY KADIKÖY'DE NEDEN KAZANAMIYOR?

Sayfa Yükleniyor...