Adnan Polat, Galatasaray Dergisi'nin haziran ayı sayısındaki yazısında, uzun süredir çalışmaları devam eden Galatasaray Sportif AŞ. ve Galatasaray Futbol AŞ. şirketlerinin birleştirilmesi operasyonunun bitirilmek üzere olduğunu aktararak, ''Büyük bir mutlulukla bildirmek isterim ki, ağustos ayı içerisinde tüm prosedürlerin bitirilmesiyle, iki şirketimizin birleşme çalışmaları tamamlanmış olacaktır. Böylece kulübümüz tarihinin en önemli adımlarından biri atılarak, bizi sınırlayan en önemli ekonomik zorluğun üstesinden gelmiş olacağız'' dedi.

''ARTIK, (ŞUBE) YAPILANMASI OLMAYACAK''
Yeni yapılanmayla Galatasaray'ın, modern bir holdingin kurumsal yapılanmasına geçeceğini dile getiren Polat, şöyle devam etti:
''Futbol dahil tüm birimlerimizde, günümüzün gerektirdiği profesyonel bakış açısı, organizasyonel olarak da desteklenmiş olacaktır. Bu yıl tarihinde ilk kez 300 milyon TL'yi aşan gelire ulaşacak olan kulübümüzün, başka türlü yönetilmesi de mümkün değildir. Galatasaray'ın yeni kurumsal yapılanması, bu alanda uzman uluslararası şirketlerin yapısal analizlerinin ışığında gerçekleştirilmektedir. Temel strateji ve felsefe, kulübümüzün kuruluş amacı olan sportif başarılara en verimli şekilde ve en çağdaş yöntemlerle ulaşılmasıdır. Örnek olarak, bu organizasyonda artık profesyonel futbol dahil, tüm branşlarda (Şube) yapılanması olmayacaktır.''

''YOL HARİTASI FEDAKARCA UYGULANIYOR''
Polat, profesyonel futbol şubesinde yeni sezon için hazırlanan yol haritasının, fedakar bir şekilde uygulandığını aktardı.

Yeni sezonda profesyonel futbol için, yeni şirket yapılanması içerisinde teknik ekiple birlikte hazırlanan bir yol planı bulunduğunu kaydeden Adnan Polat, ''Yaşanan bütün zorluklara rağmen, fedakar bir çalışma ile bu yol planı uygulanmakta. Gelecek sezon için; genç, yaratıcı ve mücadele gücü yüksekliği birleştirmiş bir Galatasaray takımı meydana getirilmektedir. Teknik direktörümüz Frank Rijkaard ve ekibinin futbol felsefesi, ülke gerçekleriyle harmanlanarak birleştirilmektedir'' dedi.

Türk Telekom Arena'nın tesliminde geri sayıma başlandığına değinerek, ''Yıllardır büyük özverilerle sürdürülen, eşitsiz rekabet yarışının koşulları da böylece ilk kez eşitlenmiş olacaktır'' diyen Polat, İstanbul'a 3. köprü projesinin, Riva'da bulunan arazinin değerini daha artırdığını hatırlattı.

Adnan Polat, yeni sponsorluk anlaşmaları ile amatör branşların performansını kat kat artıracak çözümler ürettiklerini vurgulayarak, gelecek sezon bayan basketbol ve voleybol takımlarının, Medical Park sponsorluğunda kurulacağını hatırlatırken, erkek basketbol ile voleybol takımlarında da yollarına daha güçlü bir şekilde devam edeceklerini dile getirdi.

TÜZÜK TADİL GENEL KURULU İÇİN ÇAĞRI
Galatasaray'da 30 yıldır kullanılan tüzüğün yenilenmesi için başlatılan çalışmalar sonrası, tamamlanamayan Tüzük Tadil Genel Kurul Toplantısına değinen Adnan Polat, şu görüşleri aktardı:
''Bildiğiniz gibi, 30 yıldır değişmemiş olan kulübümüz tüzüğünün, günümüzün dayattığı ihtiyaçlara cevap verebilmesi için, divan heyetimizin oluşturduğu 17 kişilik bir komisyon, aylarca çalışarak yeni tüzük taslağı hazırlamıştı. Bu tüzük taslağı yönetim kurulumuz tarafından değerlendirilmiş ve komisyon üyeleri arasından 5 değerli Galatasaraylı'nın oluşturduğu Redaksiyon Heyeti tarafından son şekline getirilmişti. 30 yıldır değişmeyen tüzüğümüzün, artık değiştirilmesi için ilan edilen Tüzük Genel Kurulu nihayet 29 Mayıs tarihinde toplanmış ve çalışmalarına başlamıştır. 1997 yılından bu yana yeterli çoğunluk bulunamadığı için bir türlü açılamayan tüzük genel kurulunun açılması umut vericidir. 26 Haziran'da çalışmalarına devam edecek olan ve kulübümüzün çağdaş, şeffaf, etkin ve katılımcı bir şekilde faaliyetlerini sürdürebilmesi için büyük önem taşıdığına inandığımız genel kurul toplantısına, değerli üyelerimizin katılımını, desteklerini bekliyoruz. Bu genel kurulda tüzükle ilgili tartışmaların olması çok doğaldır ve demokrasi gereğidir. Ancak üyelerimizin bu tartışmaları geleneğimize uygun olarak, Galatasaray duruşuna zarar vermeden yürütmelerini özellikle rica ediyorum.''

Adnan Polat yazısını, ''Galatasaray isminin etrafında gürültü koparmaya çalışanlar, felaket senaryoları yazanlar, bekleyenler veya umanlar, geleceğimizin önünün nasıl açıldığının farkında olmayanlardır. Bu zihniyetin bundan sonra hızımıza ayak uyduramayacakları aşikardır. Tüm camiamızla tek yumruk olarak yeni sezona hazırlanırken, geleceğe daha büyük bir umutla ve güvenle bakıyoruz'' ifadeleriyle tamamladı.