'Galatasaray'ın önceliği her zaman Avrupa'

Galatasaray Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, Bordeaux karşısında alınan 4-3'lük zaferden sonra takımdaki tüm oyuncuları ve emeği geçenleri kutlarken, ''Galatasaray'ın hedefi Türkiye ligi ve kupa şampiyonluğu değildir, onlar Avrupa'da başarı için araçtır'' dedi.

Haberler 27.02.2009 - 01:48

'Galatasaray'ın önceliği her zaman Avrupa'

Galatasaray Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, Bordeaux maçından sonra düzenlediği basın toplantısında, oyuncularının maçta çok iyi mücadele ettiklerini dile getirerek, ''Maçın bitiş düdüğüne kadar oyunu bırakmadılar. Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum, maçın sonuna kadar takımlarını desteklediler. Galatasaray gibi büyük camianın, büyük taraftarı olur'' diye konuştu.


Bordeaux Teknik Direktörü Blanc'ın, ''Galatasaray, UEFA Kupası'nda belki final oynayabilir'' açıklamasının hatırlatılması üzerine Korkmaz, ''Kendisine bu sözleri için teşekkür ediyorum. Basamakları teker teker çıkmak lazım. Bir yolda gidiyorsanız hedef final olmalı. Galatasaray'ın her zaman hedefi Türkiye'de lig şampiyonluğu ve kupayı almak değildir. Bu araçtır. Önemli olan UEFA Kupası ve Şampiyonlar Ligi'nde başarıya ulaşmaktır'' dedi.

''ELİMDE SİHİRLİ DEĞNEK YOK''
Korkmaz, takımın başına 3 gün önce geldiğini ve bu sürede birşey yapamayacağını vurgulayarak, ''Bizim elimizde sihirli değnek yok'' dedi.

Maç öncesinde futbolcularıyla bire bir konuştuğunu ifade eden Korkmaz, ''Onlara, iyi oyuncu olduklarını, yeteneklerinin yanında takım olmak gerektiğini söyledim. Teknik direktörün, futbolcularına her zaman için gerçek ve doğru şekilde konuşması gerekir, bunu yaptık'' diye konuştu.

Korkmaz, ''Tur gitti'' endişesine kapılmadığını belirterek, ''Maçta yapılan kişisel hataya birşey demiyorum. Her oyuncu yapar. Ben de birçok defa yaptım, ama pozisyon hatası olursa bu oyuncular için biraz düşündürücü olur. Korkum, ilk dakikada oyuncumun demorolize olmasıydı, olmadı. Takım arkadaşları, birbirine sahip çıktı'' dedi.

Arda'nın performansının kendisini memmun ettiğini anlatan Korkmaz, ''Altyapıdan yetişen her oyuncu benim için kıymetli oyuncudur. Sabri de altyapıdan yetişen bir oyuncu. Taraftarlara, ona sahip çıktığı için teşekkür ediyorum. Galatasaray taraftarı, şartlar ne olursa olsun, her ortamda oyuncusuna sahip çıkmalı. Her oyuncu bazen iyi oynayamayabilir. Küçük hatalar yapabilir. Bu, her oyuncuya aynı şekilde olmalı'' dedi.

''HER ZAMAN BU OYUNU OYNAMALIYIZ''
Korkmaz, bu gece ortaya koydukları oyunu her zaman sergilemek zorunda olduklarını söyledi. Korkmaz, ''Bu oyunu oynayan, her oyunu böyle oynamak zorunda. Bana bu oyunu gösteriyorlarsa, her zaman göstermeliler. Enkaz devraldığım düşüncesinde değilim ama moral motivasyon eksikti. Ben ve ekibim gerçekçi bir diyalogla bu işi halletmeye çalışıyoruz. Daha birşey yapmadık, işin başındayız'' diye konuştu.

Galatasaray'ın elinde çok iyi bir kadro olduğunu vurgulayan Korkmaz, herkesten sabır istedi.

Sayfa Yükleniyor...