Gamova Fenerbahçe Acıbadem'de

Fenerbahçe Acıbadem, Rus oyuncu Gamova'yı transfer etti.

04.06.2009 - 15:50

İSTANBUL - Yeni sezon için transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımı, Rus oyuncu Ekaterine Aleksandrovna Gamova'yı transfer etti.

Fenerbahçe Kulübü'nün internet sitesinde yapılan açıklamada, Dinamo Moskova takımından transfer edilen 1980 doğumlu Gamova'nın 2.02 metre boyunda olduğu belirtildi.

Pasör çaprazı mevkisinde görev yapan Gamova'nın 207 kez Rusya Milli Takım forması giydiği, smaç yüksekliğinin 321, blok yüksekliğinin ise 310 santimetre olduğu kaydedildi.

Acıbadem Hastanesi Genel Müdürlüğü'nde düzenlenen imza törenine, voleybol takımı sponsoru Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın yanı sıra Fenerbahçe Acıbadem İdari Menajeri Abdullah Paşaoğlu'nun da katıldığı bildirildi.

Aydınlar, ''Önümüzdeki yıl hem Türkiye'de hem de Avrupa'da önemli başarılara imza atmak istiyoruz. Bunun için de iyi bir takım oluşturuyoruz. Dünya voleybolu tarafından da kabul görmüş Gamova, Rusya'nın voleybolda yetiştirdiği en önemli isimlerinden bir tanesi. Daha önce anlaşmaya vardığımızı açıkladığımız Osmokrovic de Avrupa'da önemli bir oyuncu. Ayrıca önümüzdeki hafta salı günü yerli bir oyuncu ve sözleşme yenilediğimiz oyuncularımızla imza töreni yapacağız. Daha sonra bir yabancı transferi daha gerçekleştirerek kendimizi görevimizi yapmış sayacağız. O andan sonra oyuncularımız ve teknik heyetimiz söz sahibi olacak. Bugün kurduğumuz takım, Türkiye standartlarının çok üstünde bir takım. Türkiye ligi bayan voleybolunda Avrupa'da önemli bir hal aldı. Yine zevkli ve iyi bir lig izleyeceğimizi düşünüyorum. Gelecek yıl Fenerbahçe'nin yılı olacak. Bizim için önemli olan Şampiyonlar Ligi'nde önemli başarılar elde etmek.'' dedi.

Gamova'nın ise transferiyle ilgili olarak düşüncelerini, ''Fenerbahçe Acıbadem'de olmaktan dolayı çok heyecanlıyım. Büyük bir kulübe geldiğim için gurur duyuyorum. Fenerbahçe Acıbadem'in başarılı olması için mücadele edeceğim'' şeklinde ifade ettiği kaydedildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...