Gaziantepspor’dan Trabzonspor’a destek

Gaziantepspor Kulübü, internet sitesinden yapılan açıklamada, Süper Lig’in 22. haftasında oynanan Galatasaray - Trabzonspor maçında yaşanan olayların bir daha yaşanmamasını temenni ederek, tüm tarafları sağduyulu davranmaya çağırdı.

İHA 22.02.2016 - 10:58

Gaziantepspor’dan Trabzonspor’a destek

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Galatasaray - Trabzonspor maçında yaşananlar ve hakem hatalarının ülke gündemine oturduğu hatırlatarak, benzer olayların bir daha yaşanmaması temenni edildi.

Hakem hatalarının Türk futbolunu daha kötü günlere götüreceği yönündeki korkunun tüm futbol camiasını sardığı belirtilen açıklamada, "Spor Toto Süper Lig’in 22. haftasında ülkemizin iki güzide kulübü Galatasaray ve Trabzonspor Türk Telekom Arena’da karşı karşıya gelmiş ve maçta yaşanan skandal hakem hataları Türk futbolu ve dünya futbolunun gündemine oturmuştur. Öncelikle Gaziantepspor camiası olarak şunu belirtmek isteriz ki; bu gece yaşanan hakem hatalarının ülke futbolumuza bir milat olmasını ve değişime öncülük etmesini temenni ederiz. Her sezon farklı zamanlarda yaşanan hakem hataları veya hakemlerin maçların gidişatına yaptıkları dokunuşlar ile Türk futbolunu katkı sağlamadıkları gibi daha da kötü günlere gideceği korkusu bizleri sarmaktadır. Hakemlerimizin de hata yapabileceğini, yapılan hataların olağan insan hatası olarak da değerlendirilmesi şeklindeki genel görüşe katılmakla birlikte hakemlerimize güvenmeli, iyi ve kötüyü ayırmalı, Türkiye Futbol Federasyonu, kulüplerimiz ve spor camiasının önde gelen isimleri ile birlikte el ele vererek hakem hatalarını asgariye indirmek, dokunuşları ortadan kaldırmak için daha iyi bir sistem geliştirmeli ve hakemlerimizin eğitimine çok daha fazla önem vermeliyiz" ifadeleri yer aldı.

Trabzonspor yönetim ve taraftarlarının olayları olgunlukla karşıladığının belirtildiği açıklamada, tüm tarafların da aynı sağduyu ile hareket etmesi gerektiği vurgulandı.

Maçta yaşananların Türk futbolu adına milat olması dilenen açıklamanın devamında, "Yaşanan bu gecenin sonunda Trabzonspor Kulübü’nün değerli Başkanı Sayın Muharrem Usta’nın yaptığı açıklamaları çok önemli ve takdire şayan buluyoruz. Sayın Usta, yaşanan bu geceyi Türk futbolundaki değişim ve dönüşüm olarak değerlendirmiş ve camiasını, Taraftarlarını sükunete davet ederek büyük bir olgunluk göstermiş ve daha büyük olayların önüne geçerek, tüm camialara örnek olması gereken bir davranışta bulunmuştur. Türk futbolunda bu tür hakem olaylarının geride kalmasını ve bir daha yaşanmamasını temenni ederiz" ifadeleri kullanıldı.

Sayfa Yükleniyor...