Gençlerbirliği'nden kınama ve kutlama

Gençlerbirliği Kulübü Basın Sözcüsü Muammer Akyüz, kulüp başkanı İlhan Cavcav'a küfürlü tezahüratta bulunan Ankaragücü taraftarlarını kınarken, olaya müdahale eden başkan Ahmet Gökçek'i kutladı.

01.03.2010 - 12:54

Ankaragücü maçının 19 Mayıs Stadı'nda oynanması için çaba harcadıklarını belirten Muammer Akyüz, "Bu çabayı gösterirken kendi seyircimiz kadar Ankaragücü seyircisini de düşünerek bunu yaptık. Onlar da maç boyunca yaptıkları tezahüratlarla 19 Mayıs'ı istediklerini gösterdiler. Demek ki maçın 19 Mayıs Stadı'nda oynanması kendilerini de memnum etti. Ancak maçın kendilerinin de oynanmasını istedikleri sahaya alınmasında büyük katkısı olan Gençlerbirliği Kulübü Başkanı'na yaptıkları küfürlerin görmemezlikten gelinmesi mümkün değil. Özellikle takımları galipken ve Gençlerbirliği taraftarının hiçbir tahrik edici tezahüratı ve davranışı yokken böyle bir çirkinliğin yapılmasını şiddetle kınıyoruz" diye konuştu.

AHMET GÖKÇEK'E TEŞEKKÜR
Muammer Akyüz, Ankaragücü Kulübü Başkanı Ahmet Gökçek'e, yapılan çirkin tezahürata müdahale etmesi nedeniyle teşekkür etti.

Türk futbolunun sağduyulu yöneticilere ihtiyaç duyduğunu vurgulayan Akyüz, "Başkan Gökçek'i, yapılan çirkinliğe müdahale etmesi ve daha fazla uzamasını engellemesi nedeniyle kutluyoruz ve teşekkür ediyoruz. Umudumuz, sağduyulu yöneticiler sayesinde bu tür çirkin hareketlerin son bulacağıdır" dedi.

MAÇIN DEĞERLENDİRMESİ
Ankaragücü'nün maça Gençlerbirliği'nden daha istekli ve daha baskılı başladığını vurgulayan basın sözcüsü Akyüz, mücadeleyi şöyle değerlendirdi:
"Bunun neticesini de oyuncularımızın da hatasını iyi değerlendirerek, 10. dakikada gördü. Gol dakikasından sonra oyunda dengeyi kurmamıza rağmen gol yollarında başarılı olamadık. Özellikle ikinci yarıda, biraz da geriye çekilen Ankaragücü'ne karşı neredeyse tek kale oynamamıza rağmen gol atamadık ve sahadan mağlup ayrıldık. Ankaragücü'nü kutluyoruz."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...