Gençlerbirliği'nden taraftara teşekkür

Gençlerbirliği Basın Sözcüsü Muammer Akyüz, her iki takım taraftarının da fair play çerçevesinde takımlara destek verdiği için kutladı.

29.03.2010 - 11:59

Gençlerbirliği Kulübü Basın Sözcüsü Muammer Akyüz, 1-0 kazandıkları Diyarbakırspor maçında oyun kalitesi açısından çok üstün bir futbol oynanmadığını söyledi.

Sivasspor deplasmanında geçen hafta aldıkları 3 puandan sonra Diyarbakırspor karşısında da galip gelmelerinin tüm camiayı mutlu ettiğini vurgulayan Akyüz, ''Diyarbakırspor maçında oyun kalitesi açısından çok üstün bir futbol oynanmadı. Maçtan önce de bu tür maçlarda çok iyi futbol beklenmeyeceğini ifade etmiştik. Buna rağmen direkten dönen dört şutumuz ve gol pozisyonlarımız dikkate alındığında, çok daha farklı bir sonuç elde edebilirdik. Birçok sakat ve cezalı futbolcumuz nedeniyle çok eksik bir kadro ile çıktığımız maçta oynayan tüm oyuncularımız, oynamayanları aratmadı. Bu da bizim için sevindirici bir olaydır'' diye konuştu.

Kulüp basın sözcüsü Akyüz, Diyarbakırspor ile oynadıkları maçın kendileri dışında birçok takımı da yakından ilgilendirdiğine dikkati çekerek, her iki kulübün taraftarlarını da fair play çerçevesinde takımlarına destek verdiği için kutladı.

Diyarbakırspor'un son haftalarda aldığı cezalar nedeniyle seyircilerin davranışları açısından kamuoyu tarafından maçın yakından takip edildiğini hatırlatan Akyüz, ''Öncelikle seyirci açısından bakarsak, iki takım taraftarının da tamamen fair play çerçevesinde takımlarını desteklediklerini, bunun dışında hiçbir olaya neden vermediklerini memnuniyetle görüyoruz. Bu sağduyudan dolayı iki takım taraftarlarını da candan kutluyoruz. Futbolu bir spor ve oyun olarak gördüğümüz takdirde paylaşılacak nice güzellikleri içinde sakladığını görüyoruz'' ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...